Pomiń menu

Święto Samorządu Lokalnego – obchody 25-lecia w Malinie

W sobotę 12.września odbyła się w Malinie, zorganizowana przez Grupę Odnowy Wsi Malin, impreza integracyjna "Poznajmy się bliżej w Malinowej Krainie" jako obchody 25-lecia samorządu lokalnego. Malin po raz trzeci, jako jedyna wioska w gminie Wisznia Mała organizuje obchody Święta Samorządu.

W tym roku sprzyjała nam pogoda, dopisali liczni goście. Było uroczyście, ale jednocześnie sympatycznie i przyjaźnie. Przybyli radni z Rady Gminy z przewodniczącą panią Małgorzatą Ottenbreit. Radni zostali przedstawieni, a wywołani na scenę mówili kilka słów o sobie. Zachęcano również mieszkańców do rozmów z radnymi, do zadawania pytań i poznania się bliżej. Taki był cel imprezy. O Święcie Samorządu i krótko o historii wyborów samorządowych mówili członkowie Grupy Odnowy Wsi Malin. Przybyli także zaproszeni sołtysi i liderzy wsi gminy Wisznia Mała, którzy przedstawili się uczestnikom i opowiedzieli krótko o swoich miejscowościach – jak działają, co osiągnęli, co już mają, a co jeszcze mają w planach. Wszyscy wyrazili nadzieję, że za rok znów odbędzie się podobna impreza integracyjna władz z mieszkańcami.  Po części oficjalnej, którą uświetniły również występy zespołów ludowych, występ dziewczynek „Malinowe gwiazdki” w tanecznym układzie choreograficznym, przedstawienie „Kabaretu pani D”, rozpoczęła się zabawa do muzyki na żywo w wykonaniu zespołu „The Weekend Band, również z Malina.

Bardzo udana impreza, która stała się wydarzeniem – jeszcze nie było takiej integracji międzywioskowej w gminie Wisznia Mała. Patronat objął wójt gminy Wisznia Mała pan Jakub Bronowicki.

Grupa Odnowy Wsi Malin  bardzo dziękuje za pomoc akcji  „Masz Głos Masz Wybór”.

??????????????
12 września 2015
??????????????
Każdy powinien wiedzieć, jakie ma prawa.
??????????????
Liderzy i sołtysi wsi gminy Wisznia Mała
??????????????
Mieszkańcy i goście – m.in. radni Rady Gminy Wisznia Mała
??????????????
Kapela ludowa „Boduszko”