Pomiń menu

Święto Samorządu Lokalnego w Żorach

W sobotnie popołudnie 5 września żorzanie mogli skorzystać z okazji, by porozmawiać z radnymi naszego miasta. Młodsi, jak i starsi mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat Żor, czy stworzyć przepis na idealnego radnego. Wszystko to z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego, w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”.

To było pierwsze takie żorskie Święto Samorządu Lokalnego. 5 września, w godz. 14:00-18:00, przy ul. ks. Piotra Klimka można było porozmawiać z radnymi Rady Miasta Żory VII kadencji. Dla chętnych mieszkańców przygotowano również quizy sprawdzające wiedzę na temat Żor i samorządu. Każdy też mógł wziąć udział w zabawie „Roz-Poznaj swojego radnego” oraz zapoznać się z „Narzędziownikiem Obywatelskim” i „Kartą Praw Mieszkańca” przygotowanymi przez Fundację im. Stefana Batorego.

Żorzanie chętnie składali też życzenia dla samorządowców z okazji ich święta oraz postulowali wolne wnioski dotyczące Żor. W skrzynce znalazły się m.in. sugestie dotyczące wprowadzenia kar za rozklejanie reklam na słupach oświetleniowych, ogrodzenie placów zabaw dla dzieci, wyasfaltowanie chodników wzdłuż ul. Okrężnej, budowę odkrytego basenu w Żorach – nowoczesnego i pełnego atrakcji. Mieszkańcy upomnieli się także o modernizację parku przy ul. Rybnickiej i regularne wykaszanie traw na osiedlach. Dodatkowo, od godz. 16:00 pracownicy Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory udzielali informacji nt. Budżetu Obywatelskiego 2016.

Święto Samorządu Lokalnego zorganizował Zespół Rankingu Radnych Rady Miasta Żory 2014-2018 w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. Więcej o rankingu przeczytacie pod linkiem: www.tuzory.pl/ranking-radnych.