Pomiń menu

Ranking Radnych w Żorach: podsumowanie pracy rajców we wrześniu

Wróciliśmy do pracy po wakacjach. We wrześniu, już po raz siódmy, przyznaliśmy żorskim radnym punkty za aktywność w wybranych obszarach ich pracy.

Jak radni wypadli w kolejnym miesiącu swojej pracy na rzecz miasta? Grono najbardziej aktywnych ponownie zostało zdominowane przez mężczyzn. Najwięcej punktów we wrześniu zdobył Jacek Miketa (PiS), bo aż 7 pkt. Po 6,5 pkt przyznaliśmy dwóm Piotrom – Huzarewiczowi (PiS) i Kosztyle (ŻP i WS). Z kolei 5,5 pkt zdobył Krzysztof Mentlik (PiS), a 5 pkt Wojciech Maroszek (PO). Najwięcej punktów radni uzyskali dzięki obecnościom na komisjach i sesji Rady Miasta, prowadzonym dyżurom dla mieszkańców oraz aktywności w Internecie.

> Dane kontaktowe radnych i terminy ich dyżurów dla mieszkańców – sprawdź!

Kto stanowi czołówkę za okres 1 stycznia – 30 września br. i jak wypadli pozostali radni? > Zobaczcie tutaj

 

Na początku września udało nam się także zorganizować pierwsze w Żorach Święto Samorządu Lokalnego. Impreza pod patronatem Fundacji im. Stefana Batorego odbyła się 5 września przy ul. ks. Klimka. > Święto Samorządu Lokalnego już za nami

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Ranking Radnych” pod patronatem Portalu tuŻory.pl i Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej „Bona Fides” z Katowic od 1 stycznia 2015 roku monitorujemy wybrane pola działania żorskich rajców. Inicjatywa ma na celu ocenić comiesięczną pracę i zaangażowanie radnych Rady Miasta Żory VII kadencji przez pryzmat następujących form działania: uczestnictwo w sesjach Rady Miasta, uczestnictwo w komisjach Rady Miasta, prowadzenie dyżurów dla mieszkańców oraz prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej/konta w mediach społecznościowych. W każdej z tych dziedzin radny może zdobyć punkty według ustalonych wcześniej zasad. > Jak oceniamy radnych? Sprawdź tutaj

„Ranking Radnych” jest aktualizowany raz w miesiącu (z wyłączeniem wakacji) i publikowany na Portalu tuŻory.pl w zakładce: www.tuzory.pl/ranking-radnych. Punkty przyznawane radnym są sumowane.