Pomiń menu

10 obywatelskich projektów za 0,5 mln w Zgierzu

W ramach pierwszego Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku zrealizowanych zostanie 10 projektów za łączną kwotę 500 tys. zł. Najwięcej punktów w głosowaniu otrzymały projekty: letnie kino miejskie na Malince, przestrzeń edukacyjna w Gimnazjum nr 2 oraz konstrukcja do street workout w Parku Miejskim.

zbo_zwyciezcy

Projekty wyłonione do realizacji w ramach Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok: letnie kino miejskie, „Miejsce, gdzie nauka spotyka się z naturą” przy Gimnazjum nr 2, street workout park w Parku Miejskim, zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum, platforma do przewozu osób niepełnosprawnych, zakup zestawu ratownictwa medycznego dla OSP w Zgierzu, rozbudowa i modernizacja placu zabaw w Miejskim Przedszkolu nr 10, tablica multimedialna dla Przedszkola nr 14, mini warsztat stolarski w Centrum Kultury Dziecka oraz koncerty Zgierskiej Szkoły Muzycznej.

O środki z budżetu obywatelskiego ubiegało się 69 projektów na łączną kwotę ponad 5 mln zł. W głosowaniu internetowym oraz w 8 punktach stacjonarnych wzięło udział 6 tys. zgierzan i zgierzanek. Pełne wyniki dostępne na stronie: www.budzet.zgierz.pl

budzetobywatelski_logo