Pomiń menu

Ranking Radnych w Żorach trwa już rok. Którzy samorządowcy są najlepsi?

1 stycznia minął rok odkąd uruchomiliśmy Ranking Radnych Rady Miasta Żory 2014-2018. Dla nas to 10 miesięcy pracy nad oceną aktywności żorskich samorządowców w wybranych obszarach ich działalności.

Projekt „Ranking Radnych”, który ruszył 1 stycznia 2015 roku, pod patronatem Portalu tuŻory.pl i Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej „Bona Fides” z Katowic ma pomóc w ocenie zaangażowania żorskich rajców. W ramach inicjatywy oceniana jest comiesięczna praca radnych Rady Miasta Żory VII kadencji przez pryzmat następujących form działania: uczestnictwo w sesjach Rady Miasta, uczestnictwo w komisjach Rady Miasta, prowadzenie dyżurów dla mieszkańców oraz prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej/konta w mediach społecznościowych. Punkty przyznawane są co miesiąc, z wyłączeniem okresu wakacyjnego – lipca i sierpnia.

Jak radni pracowali w grudniu? Komplet siedmiu punktów zdobyli: Piotr Huzarewicz (PiS), Wojciech Maroszek (PO) i Jacek Miketa (PiS). Piotr Kosztyła (ŻP i WS) uzyskał 6,5 pkt. Z kolei notę 5 pkt przyznaliśmy Annie Gaszce (ŻS) i Krzysztofowi Mentlikowi (PiS). Należy wyróżnić również radnych, którzy uzyskali 4,5 pkt: Dariusz Domański (PiS), Andrzej Lis (ŻP i WS) oraz Anna Nowacka (ŻS). Cieszymy się, że regularnie poszerza się grono rajców, którzy dzielą się wynikami lub przemyśleniami o swojej pracy w mediach społecznościowych. Te spostrzeżenia możecie czytać na portalu Facebook wyszukując nazwiska radnych lub na ich blogach.

Kto stanowi czołówkę za okres 1 stycznia – 31 grudnia 2015 i jak wypadli pozostali radni? Najlepsi mają już 62 punkty! > Zobaczcie tutaj

Przypomnijmy też, że w listopadzie Zespół Rankingu Radnych dołączył się do kolejnej akcji „Rok po wyborach: sprawdzamy!” w ramach działania „Masz Głos, Masz Wybór” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego. Od tego czasu sprawdzamy, jak mają się nasi reprezentanci i reprezentantki wybrani w ostatnich wyborach samorządowych. W listopadzie 2014 r. patrzyli na nas ze słupów ogłoszeniowych i billboardów, czy teraz łatwo ich zobaczyć? Okazuje się, że tak! W Żorach obecnie comiesięczne dyżury dla mieszkańców pełni już 16 z 23 radnych i właśnie im wręczyliśmy przygotowane przez Fundację „Świadectwa Dostępności”. O akcji informowaliśmy na bieżąco na naszym > FanPage’u na portalu Facebook.

> Dane kontaktowe radnych i terminy ich dyżurów dla mieszkańców – sprawdź!

„Ranking Radnych” jest aktualizowany raz w miesiącu (z wyłączeniem wakacji) i publikowany na Portalu tuŻory.pl w zakładce: www.tuzory.pl/ranking-radnych. Punkty przyznawane radnym są sumowane.

Ważne! Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do Zespołu Rankingu Radnych, napisz na [email protected]. Prowadzimy właśnie nabór wolontariuszy!