Pomiń menu

A jednak MAMY TO!

Finał akcji, czas na sprawozdanie końcowe. Piszemy je w pocie czoła do prawie północy ... Wysyłamy a .....  rano okazuje się, że wczoraj przyszła poczta lecz "zapomniano nam ją przekazać"! Sekretarz Gminy poinformowała nas o rozstrzygnięciu petycji i przekazała nam kopię uchwały. Nasza uchwała weszła już w życie! Mamy TO! Mamy w w Gminie Malczyce uchwałę o Inicjatywie Lokalnej!

Mamy TO! Mamy w w Gminie Malczyce uchwałę o Inicjatywie Lokalnej! Przypomnijmy, że podjęcie uchwały poprzedzone zostało petycją mieszkańców oraz konsultacjami społecznymi.
O wdrożenie uchwały zabiegaliśmy od ubiegłego roku dzięki udziałowi w akcji Masz głos, masz wybór. To w kwietniu 2015r. dowiedzieliśmy się o tym, że mieszkańcy mogą zawierać z samorządem terytorialnym umowy i działać jako partnerzy przy realizacji zadań publicznych.

Wdrożenie w życie uchwały otwiera mieszkańcom drzwi do współpracy przy realizacji zadań publicznych.

Zachęcamy mieszkańców do składania wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Wnioski można składać w każdym czasie na dowolnym druku. Jeżeli mieszkańcy zasięgiem oddziaływania obejmą 100% mieszkańców gminy (swoją drogą zastanawiamy się jak taki cel osiągnąć 😉 ) to taki wniosek otrzyma pozytywną ocenę 🙂

Oto w jaki sposób nasz samorząd widzi współpracę z mieszkańcami —-> http://edzienniki.duw.pl/duw/#/legalact/2016/1819/

I zapraszamy do galerii zdjęć, których by pewnie nie było gdybyśmy nie dołączyli do akcji masz głos, masz wybór —–>

https://www.facebook.com/InjcjatywalokalnaADSUM/photos