Pomiń menu

Oceny, opinie i uwagi w ankietach dla żorskich radnych

Od wyborów minęło już 1,5 roku. Najpierw sprawdzaliśmy dostępność żorskich radnych dla mieszkańców, teraz zapytaliśmy o ocenę pracy, ich uwagi i opinie. Wszystko to za pomocą ankiet w ramach działania „Dostępni radni” i akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. Na pierwszy ogień publikujemy odpowiedzi udzielone przez Piotra Kosztyłę, Przewodniczącego Rady Miasta Żory.

Fragmenty ankiety:

Co Panu najbardziej przeszkadza w byciu efektywnym Przewodniczącym Rady Miasta? A może nie ma takich czynników i w Radzie pracuje się doskonale?

– Lubię swoją pracę w Radzie Miasta, chociaż jako Przewodniczący Rady Miasta muszę często hamować swój temperament, gdyż staram się, aby radni mieli komfort pracy w Radzie Miasta i przekonanie, iż wszystkich traktuję sprawiedliwie. Przyjąłem założenie, iż na sesjach jako Przewodniczący Rady Miasta nie powinienem odnosić się do bieżących spraw, którymi zajmuje się jako radny, co z pewnością jest „mało medialne”, ale pozwala na bardziej obiektywne prowadzenie obrad. Myślę, iż mieszkańcy Żor oraz inni radni nie chcieliby „nadaktywnego” Przewodniczącego Rady Miasta, który swoje sprawy jako radny przedkłada ponad należyte wykonywanie powierzonej mu funkcji.

Co Panu daje bycie Przewodniczącym Rady Miasta?

– Z jednej strony olbrzymia odpowiedzialność, gdyż kierując pracami Rady Miasta staram się dbać zarówno o komfort pracy radnych, jak również dobry wizerunek Rady Miasta Żory jako organu stanowiącego. Jednak bez wątpienia jest to prawdziwa „szkoła życia” w zajmowaniu się samorządem, gdyż biorę bezpośredni udział w podejmowaniu szeregu istotnych decyzji dla Żor.

Wszystkie pytania i odpowiedzi opublikowano tutaj: http://www.tuzory.pl/wywiady,samorzad-jest-moja-pasja,wyw4-1570.html