Pomiń menu

Radny powinien cechować się otwartością na sprawy społeczne i otwartym umysłem

Po 1,5 roku od ostatnich wyborów samorządowych zapytaliśmy żorskich radnych o ocenę pracy, ich uwagi i opinie. Wszystko to za pomocą ankiet w ramach działania Dostępni radni i akcji Masz Głos, Masz Wybór. Do Zespołu Rankingu Radnych dotarły odpowiedzi udzielone przez sześciu samorządowców. Tym razem swoją pracę podsumowuje Marcin Gaj, radny Klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Jaki w Pana ocenie powinien być idealny Radny? Czego Panu do tego ideału jeszcze brakuje?

– „Idealny Radny” – a co to takiego? Jak mawiał jeden z profesorów Politechniki Śląskiej, ideały na świecie są tylko dwa: produkt w reklamie zanim się pojawi kolejny konkurencyjny i… jego żona. Uważam, że nie ma idealnego radnego, każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony. Natomiast na pewno radny powinien cechować się otwartością na sprawy społeczne, otwartym umysłem i chęcią poznawania i nauki nowych zagadnień. Praca radnego obejmuje tak wiele aspektów funkcjonowania miasta, że nauka nigdy się nie kończy.

 

Jest Pan aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Co Panu daje pisanie o swoich pracach na portalu społecznościowym? Czy mieszkańcy interesują się tym, co się dzieje?

– Praca radnego powinna być przejrzysta i wyborcy mają prawo do informacji, co wybrany przez nich człowiek robi i czy realizuje zadania, jakie mu ludzie powierzyli. Choć nie do końca jestem przekonany czy faktycznie użytkownicy mediów społecznościowych interesują się w takim stopniu co się dzieje. Mimo wszystko ludzie preferują bezpośredni kontakt, wtedy pojawiają się pytania o konkrety i to nie tylko ludzi z naszego miasta.

 

Całość jest dostępna tutaj: http://www.tuzory.pl/wywiady,radny-powinien-cechowac-sie-otwartoscia-na-sprawy-spoleczne-i-otwartym-umyslem,wyw4-1578.html