Pomiń menu

Miasto pełne kolorów, Zielona Góra – sprawozdanie cząstkowe

W ten świąteczny okres myślimy już o wiośnie  

Pomysł akcji polega na aktywizacji mieszkańców przy współpracy z władzami miasta w celu nasadzeń kwiatowych w miejskiej przestrzeni. 

Przeprowadziliśmy wstępne rozmowy i konsultacje z radnymi oraz społecznikami, przygotowując do realizacji akcji.

Akcja jest zaplanowana na wiosnę.

Będzie się działo 🙂

Długo zastanawialiśmy się nad pomysłem, który można byłoby realizować w ramach akcji Masz Głos. Było kilka pomysłów, które polegały na aktywizacji mieszkańców i współpracy z władzami. Po przedyskutowaniu tych pomysłów ze społecznikami i radnymi, udało się wypracować ideę, łączącą brakujące w mieście działania i nasze doświadczenie.

Często podczas regularnej akcji Kolorowe Miasto, realizowanej wiosną przez Fundację LYADA w Zielonej Górze, ograniczaliśmy się sadzeniem kwiatów do doniczek tak, żeby dzieci mogły zabrać rośliny do domu. W tym roku mamy nadzieję, że uda się ozielienić miasto wspólnie z mieszkańcami, pokazać władzom, że miasto staje się piękniej przy współpracy z mieszkańcami oraz pokazać mieszkańcom, że każdy ma możliwość wzięcia udziału w uporządkowaniu przestrzeni w swojej okolicy i że wspólnie ponosimy odpowiedzialność za jej wygląd.

W perspektywie, podczas organizacji akcji planujemy podjąć współpracę z ogrodnikiem miejskim, który na razie bardzo niechętnie otwiera się na dialog, ale pomoc którego przy organizacji jest niezbędna. Po przeprowadzeniu akcji chcielibyśmy, żeby w przyszłości mieszkańcy swobodniej mogli brać udział w nasadzeniu roślin w przestrzeni miejskiej. 

Oprócz wstępnych konsultacji działania organizacyjne jeszcze nie zostały podjęte, ale liczymy na wsparcie miasta, nasze dotychczasowe doświadczenia i współpracę z lokalnymi społecznikami 

1973358_441894039289751_1124240216_o