Pomiń menu

Kawiarenka Społeczno- Obywatelska w Radomsku

Fundacja ACE Uniwersytet Otwarty dla każdego, działając na rzecz mieszańców Radomska i powiatu radomszczańskiego w Radomsku, bierze udział w ogólnopolskiej akcji Masz Głos.
Akcja Masz Głos wspiera społeczeństwo z każdego zakątku Polski a w szczególności z tego miejsca gdzie mieszkasz działanie na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Nasze otoczenie możemy my zmieniać nadawać kierunek klimatu również i to każdy kto jest mieszkańcem może to zrobić. Każdy z mieszkanek i mieszkańców ma prawo decydować o tym, co dzieje się wokół niego, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki.


W ramach akcji Fundacja ACE zorganizowała spotkanie, które odbyło się w naszej nowo powstałej Kawiarence Społecznej-Obywatelskiej ul. Wyszyńskiego 27.
Podstawowym celem tego spotkania było budowanie relacji dialogu z seniorami, rodzicami i młodzieżą a instytucjami i organizacjami które działają na rzecz seniorów, dzieci czy młodzieży.
Zainteresowali budowali relacje wspólnie z przedstawicielami seniorów, z rada programową fundacji .
Było bardzo dużo emocji, wzruszeń i osobistych wyznań. Wszyscy  dzielili się swoimi troskami, uwagami, pomysłami.
Sformułowano wnioski, które zostaną opracowane i rozesłane do instytucji uczestniczących w spotkaniu oraz władz lokalnych.
Fundacja zadbała o pozytywne budowanie dialogu, każdy z nas jest wyjątkowy, ważny, chcieliśmy sprawdzić żeby druga ze strona czuła się wyjątkowo dlatego członkowie fundacji upiekli mufinki, babeczki i przygotowali sałatki. Oczywiście czekała wspaniała świeżo zmielona kawa i herbata, każdy poczuł się komfortowo. Przy tym zbieraliśmy propozycje, uwagi,wnioski, pytania, każdy mógł przy stole wspólnym się wypowiedzieć. Postanowienia musi działać kawiarenka Społeczna aby była bardziej rozpoznawana, zwana ” uniwersytecka” bo wszystkim chodzi o dobro wspólne, wszystkich łączy pasja społeczna, dobro dla innych rozwój i świadomość w przyszłość drogowskaz dla innych .