Pomiń menu

Pikieta z happeningiem Stop nienawiści – Pociąg do tolerancji

28 stycznia 2017 r. o godz. 12:00 na zielonogórskim deptaku koło Ratusza Wspólna ZG wraz i innymi stowarzyszeniami m.in. BABA, politykami, przy poparciu inicjatywy przez  radnego Tomasza Nesterowicza zorganizowali pikietę z happeningiem pod hasłem Stop nienawiści – Pociąg do tolerancji.
Powiedzieliśmy głośno NIE nietolerancji, dzieleniu ludzi ze względu na religie, kolor skóry, poglądy, chcemy żeby wszyscy mieszkańcy Zielonej Góry, a nawet całego województwa wsiedli do pociągu prowadzącego do Tolerancji.
Wspólna Zielona Góra dla każdego.
21 stycznia „narodowcy” zorganizowali swoją demonstrację przeciwko uchodźcom, w odpowiedzi na akcję Wspólnej ZG dotyczącej internetowej petycji do władz miasta o przyjęcia tylko jednej rodziny lub kilkoro dzieci z Aleppo, miasta pogrążonego w wojnie.
Piszą, że nie chcą ubogacenia kulturowego w postaci gwałtów i morderstw. O takiej treści  z danymi personalnymi organizatorów pikiety Zofii Szozdy i Tomasza Łagutko rozwiesili plakaty w Zielonej Górze, skierowali przez fb steki pogróżek.

Jednak to tylko pokazuje potrzebę edukowania i podejmowania działań w tym zakresie.
W pikiecie wzięło udział przeszło 100 osób. Zebraliśmy ponad 70 podpisów i będziemy dalej zbierać. Petycja dotyczyła 3 punktów:

  1. Sprowadzenia dzieci lub rodziny z Aleppo
  2. Pomocy przez władze już mieszkającym imigrantom
  3. Umożliwienie realizowania w szkołach projektu edukacyjnego Pociąg do tolerancji

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,21304240,bob-hummus-wloszczyzna-manifestacja-w-obronie-uchodzcow.html

Internetową petycje  można podpisać:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Rada_Miasta_Zielonej_Gory_Prosimy_o_stworzenie_warunkow_osiedlenia_sie_w_ZG_rodzinie_z_Aleppo/

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,21310159,nesterowicz-nienawisc-pleni-sie-w-zielonej-gorze.html