Pomiń menu

Zapraszamy na projekcje filmu Moja ucieczka z reportażem zdjęciowym i dyskusją 29 kwietnia o godz. 18:00 do zielonogórskiego BWA

Wspólna ZG wraz z osobami wspierającymi organizację wydarzenia m.in. Adrianną Ruszkowską, Romaną Muchą serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej akcji projektu pt. Pociąg do tolerancji -projekcji filmu pt. Moja ucieczka wraz z pokazem zdjęć z marszu do Aleppo oraz dyskusją o sytuacji uchodźców i naszych postawach.

Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18:00 w BWA w Zielonej Górze (dzięki uprzejmości użyczającego salę w BWA wraz z niezbędnym sprzętem Dyrektorowi Instytucji Wojciechowi Kozłowskiemu).

Specjalnym gościem, dzięki któremu będziemy mieć możliwość obejrzenia filmu, poznania uczestników marszu do Aleppo – Civil March for Aleppo – marszu, który w geście solidarności z cywilnymi ofiarami konfliktu w Syrii wyruszył w grudniu z Berlina w kierunku Aleppo będzie Beata Zuzanna Borawska.

W marszu uczestniczą przedstawiciele kilkunastu krajów, każdej chwili, na kilka godzin lub na dłużej można do niego dołączyć.

Podczas wydarzenia będziemy mogli obejrzeć reportaż zdjęciowy z Marszu, który przygotowali Maciek Soja, Ryszard Szpytman oraz Janusz Ratecki. Będziemy również uczestniczyć w dyskusji dotyczącej kwestii uchodźców, naszego nastawienia do konieczności udzielania pomocy.

Po spotkaniu dzięki uprzejmości festiwalu WATCH DOCS będziemy mogli obejrzeć film pt. Moja ucieczka opowiadający o losach uchodźców. Film przedstawia nagrania ucieczek uchodźców z Syrii, Afganistanu i Erytrei.

Wszystkie osoby, dla których los uchodźców nie jest obojętny, osoby, które cechuje wrażliwość na los innych, które także chcą dowiedzieć się, poznać losy uchodźców, zobaczyć ich drogę do wolności serdecznie zapraszamy.

Kilkadziesiąt osób przez fb wyraziło już chęć wzięcia udziału w wydarzeniu co nas bardzo cieszy.

Wstęp na spotkanie z projekcją filmu będzie bezpłatny.

Zapraszamy także wszystkie osoby, które zajmowały się lub zajmują prawami człowieka, religioznawstwem, różnymi kulturami, socjologią, także osoby, które mieszkają w Zielonej Górze, a pochodzą z innych państw do wzięcia udziału w dyskusji. Chcemy aby była ciekawa i poruszała w temacie związanym z uchodźstwem, imigracją, naszymi postawami wiele zagadnień i spojrzeń.

Bardzo prosimy każdego kto chce się zaangażować w organizację wydarzenia o informację na maila maila [email protected] .