Pomiń menu

Jakie trasy EKObusa w Płońsku? Mieszkańcy decydują!

Dzięki wygranej w konkursie LechStarter, Fundacja Pracy Narodów zrealizowała ekologiczną linię miejskiego transportu dla mieszkańców Płońska. Pierwszy testowy miesiąc przejazdów EKObus był darmowy dla wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.goplonsk.pl. Teraz pytamy mieszkańców, jakimi dwoma trasami warto, aby pojazd się poruszał.

Do tej pory mieszkańcy Płońska mogli korzystać z przejazdów EKObusem na zasadach określonych w regulaminie konkursu LechStarter. Z tego powodu z przejazdów wykluczone zostały dzieci, nad czym ubolewali chętni do przejazdów testowych. Od listopada każdy, bez wyjątku, może korzystać z przejazdów, a Fundacja właśnie rozpoczyna uzgadnianie z mieszkańcami przebiegu nowych, stałych tras.

Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, aby najlepiej dostosować trasy do ich potrzeb – mówi Sebastian Szczepaniak, prezes Fundacji. Dlatego zachęcamy do odwiedzania punktów, w których pozostawiliśmy gotowe do wypełnienia mapki. Można podzielić się na nich pomysłem na trasę, godziny i dni przejazdu – dodaje.

Miejsca w których znajdują się mapki oraz pudełka w których można je pozostawić :
Urząd Miasta , ul. 1-go maja
Miejskie Centrum Kultury, ul. Płocka
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul.Kolbego
Mazowiecki Park Naukowo Technologiczny, Poświętne
Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Jaworskiego
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kopernika
Biblioteka Miejska, ul. Północna
Poczta Polska , ul. Grunwaldzka
Ośrodek Zdrowia “ ZDROWIE”, ul. Sienkiewicza
Sklep Papierniczy “OŁÓWEK”, ul. Młodzieżowa
Apteka Gemini ul. Grunwaldzka
Fundacja Pracy Narodów ul. Mazowiecka

Konsultacje trwają do 20 listopada. Na początku grudnia planowane jest spotkanie podsumowujące.

Konsultacje z mieszkańcami nowych tras przejazdu trasy EKObusa Fundacja Pracy Narodów prowadzi w ramach Akcji „Masz Głos” Fundacji im. Stefana Batorego.