Pomiń menu

Młodzież ma głos! Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie

W pierwszy poniedziałek grudnia projekt Młodzież ma głos! zawitał w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie. Spotkaliśmy się z uczniami klas 6 i 7. W warsztatach wzięło udział blisko 70 osób. Po krótkim wstępie teoretycznym dotyczącym funkcjonowania Gminy Suchy Las przeszliśmy do części warsztatowej. Na pierwszy ogień poszło burzenie oraz budowanie Suchego Lasu na nowo. Młodzież najczęściej wskazywała na brak w Gminie miejsc gdzie mogliby spędzić czas po szkole (fast-food, kino). Sporo osób chciałaby także rozbudowy skateparku, budowy lodowiska oraz dużego, zielonego parku z fontanną w centrum miejscowości. Na liście „tematów”, które przeszkadzają młodym znalazły się: progi zwalniające na ulicach, nierówne chodniki oraz spalanie śmieci, które generuje smog.

Kolejnym zadaniem było przygotowanie projektu imprezy kulturalnej, sportowej lub miejsca które powinno powstać w Suchym Lesie. Młodzież chciałaby więcej: spotkań autorskich, wykładów z różnymi twórcami, koncertów nastawionych na młodego odbiorcę oraz maratonów filmowych. W zakresie sportowym warto organizować więcej turniejów dla gminnych klubów sportowych oraz stowarzyszeń, maraton zumby czy trening otwarty ze znanym sportowcem również cieszyłby się dużym zainteresowaniem wśród Młodzieży. Dwie grupy, które wylosowały zaprojektowanie „miejsca” postawiły na lodowisko oraz park. Najwięcej zainteresowania i uznania wzbudził projekt parku, który wzbogacony był o świetną wizualizację.

Każdy z projektów oceniany był merytorycznym okiem Wójta Gminy Suchy Las Grzegorza Wojtery. Pan Wójt Wojtera tłumaczył przy okazji Młodzieży czym są zadania własne gmin i jak może wyglądać ich finansowanie. W zasadzie wszystkie projekty ocenił pozytywnie, zapisując sobie pomysły, które można wdrożyć już w najbliższej przyszłości.

Kolejne spotkanie z cyklu Młodzież ma głos! odbędzie się w styczniu 🙂