Pomiń menu

Sala gimnastyczna w Wybczu – sukces mieszkańców

Sala gimnastyczna w Wybczu – sukces mieszkańców

Kiedy powstało wydarzenie nie spodziewałam się, ze tyle osób zainteresuje się tą inicjatywą.

Mnóstwo osób udostępniło wydarzenie, dzięki czemu zwiększyło się grono odbiorców, ale również informacja była rozsyłana i wszystko szło w bardzo dobrym kierunku. Kilka dni po tym zostało zorganizowane spotkanie na sali w Wybczu dzięki naszemu sołtysowi. Przyszło wielu mieszkańców, pracowników szkoły, rodziców, młodzież i inni zainteresowani cała sprawą. Pojawili się radni gminy jak i sam wójt Jerzy Zająkała.

Dzięki dyskusji i próbach mediacji pojawiła się iskierka nadziei, ze budżet zostanie przyjęty, o czym przekonaliśmy się na sesji rady, która miała miejsce kilka dni po zebraniu. Również tam mieszkańcy pojawili się i zaakcentowali to, że powstanie sali ma znaczenie i zależy im na tym. Na sesji rady został uchwalony pierwotny budżet na rok 2018, a w nim sala gimnastyczna.

Gdyby nie społeczność lokalna pewnie nic by nie drgnęło w tym miejscu należą się również podziękowania wójtowi, który bardzo starał się by budżet został wcielony w rzeczywistość, by to nie były tylko plany pozostawione na papierze bez jakiegokolwiek pokrycia. Bardzo cieszę się, ze inicjatywa została przejęta i poparta przez mieszkańców bo dzięki temu widać większe zaangażowanie osób w to co dookoła nich się znajduje lub ma się znajdować. Piękny gest i odrobina odwagi… Nie trzeba wiele by zrobić coś dobrego, wiec morał jest taki działajmy i róbmy dużo dobrego bo to przynosi efekty! Nie dla swojego interesu lecz dla większości bo to ona ma przebicie. W grupie jest zawsze raźniej to ona pomaga jednostkom i wspiera.