Pomiń menu

Spotkanie z Edwinem Bendykiem

Spotkanie z Edwinem Bendykiem

WSPÓLNIE DLA PIASTOWA zaprasza na spotkanie z Edwinem Bendykiem, publicystą tygodnika „POLITYKA”, autorem wielu książek, m.in. „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności”, „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”, „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu” oraz „Bunt Sieci”. Na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi w ramach DELab Laboratorium Miasta Przyszłości, wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością, w Centrum Nauk Społecznych PAN prowadzi seminarium o nowych mediach. Edwin Bendyk jest członkiem Polskiego PEN Clubu.

Na spotkaniu w klubie NOVUS Edwin Bendyk opowie nam o pięknych i nowoczesnych miastach, o miastach „dla ludzi”. Dowiemy się, co powoduje, że mieszkańcy miast czują się w nich bezpiecznie i szczęśliwie, że realizują w nich swoje marzenia. Zapytamy co trzeba zrobić aby Piastów takim miastem się stał? Od czego to zależy? Jak planować rozwój miasta, które tak mocno związane jest wielką aglomeracją warszawską? Czy w ogóle miasto takie jak Piastów, może tylko dzięki własnym wysiłkom stać się miastem szczęśliwym?
Trudne pytania. Wiemy. Nasz gość to jednak ekspert, wizjoner i wielki znawca tematyki miejskiej. Warto przyjść i warto posłuchać jak na te pytania odpowie Edwin Bendyk.

Na spotkanie zaprosiliśmy władze Piastowa, liczymy że zaszczyci nas swoją obecnością Burmistrz Piastowa, Pan Grzegorz Szuplewski.

Oto link do spotkania: https://www.facebook.com/events/338193846686272/