Pomiń menu

Śpiewanie łączy pokolenia – Patriotyczne Karaoke w Janowie Lubelskim

21 marca, w dniu kalendarzowej wiosny, zorganizowaliśmy imprezę zatytułowaną Patriotyczne karaoke. W obchodzonym Roku dla Niepodległej oraz dniu, kiedy to wiosna budzi się z zimowego letargu postanowiliśmy śpiewem zachęcić ją do szybszego nadejścia. Wszak za oknem ciągle biało…

Do rywalizacji w konkursie patriotycznego śpiewania stanęła młodzież  z miejscowego gimnazjum i seniorzy. Któż, jak nie ci ostatni, lepiej pamiętają historię…

W programie amatorskiego koncertu znalazły się klasyczne pieśni Legionów Polskich z lat 1914-1918, min.: Hej!  hej ! ułani; Jak to na wojence ładnie; Wojenko, wojenko; Marsz strzelców; Maszerują strzelcy; Marsz, marsz Polonia. Wykonawców oceniało profesjonalne jury, członkowie chóru nauczycielskiego w Janowie Lubelskim.

Drugą częścią wiosenno-patriotycznej, integracyjnej imprezy było wykonanie na czas „kanapek legionisty”.  Emocji i przy tym zadaniu nie brakowało. Na wszystkich uczestników, obok dyplomów i upominków dla grup rywalizujących, czekał słodki poczęstunek – fontanna czekoladowa, pycha!

Po zakończeniu imprezy, w dniu pełnym wrażeń, już nikt z zebranych nie miał chyba wątpliwości, że wreszcie nadeszła wiosna.

Bariery międzypokoleniowe przełamane, a ile można się było nauczyć!