Pomiń menu

Aktywne wakacje 2018

Aktywne wakacje 2018

Stowarzyszenie „Projekt Radomir” okres wakacji spędziło na zajęciach „Aktywne Wakacje 2018”. Na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Obierwi zbierała się grupa dzieciaków w wieku 4-10 lat.

Dzieci poznały gry i zabawy ruchowe, których każdy z nas znał wiele w dzieciństwie. Były również spotkania z trenerami z okolicznych klubów sportowych, tak aby przybliżyć dzieciakom różne dyscypliny sportowe. Poprzez organizację tych zajęć chcemy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na różnorodność zabaw ruchowych i dyscyplin sportowych dostępnych w naszym regionie. W dzisiejszych czasach, gdy większość dzieci i młodzieży spędza swój wolny czas przed tabletem czy komputerem ważne jest, aby skutecznie promować oraz wspierać wszystkie formy zainteresowania kulturą fizyczną i uprawianiem sportu.

Na zajęciach dzieciaki poznały wielobój atletyczny – UKS Atleta, tenis ziemny OST – tenis ziemny, Gladiator – sztuki walki Ju Jitsu, lekka atletyka – OKLA, bieganie BBL Ostrołęka, piłka nożna APN.

Dla wszystkich dzielnych, aktywnych maluchów przygotowano pamiątkowe dyplomy i skromne upominki, które zostaną wręczone na zakończenie wakacji.