Pomiń menu

Sto tysięcy podpisów dla sołectw

Sto tysięcy podpisów dla sołectw

Trwa zbiórka 100 000 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zwiększającej możliwości sołectw i sołtysów między innymi w zakresie dysponowania mieniem komunalnym. Czasu jest mało – od 31 sierpnia liczy się trzymiesięczny okres na złożenie pełnej listy poparcia.

Sołectwa Trygort i Róże z Forum Sołtysów Gromada również włączyły się do akcji. Podczas Dożynek Powiatowych w Węgorzewie 15 września 2018 r. postanowiły zrezygnować z prezentacji wieńców dożynkowych, a zamiast tego zmobilizować mieszkańców do poparcia projektu ustawy. Ostatecznie to mieszkańcy wsi najbardziej skorzystają na zmianie prawa. A że Forum lubi w tym samym momencie załatwić kilka spraw – promowało również działania samego Forum i możliwości, jakie daje akcja Masz Głos. I to mimo deszczowej aury!

Dziękujemy Alicji Rymszewicz z sołectwa Trygort i  Łukaszowi Dujnowskiemu z sołectwa Róże za pomysł na wsparcie akcji i dzieciom z Trygortu za przygotowanie transparentu!

A dla zainteresowanych ustawą:

Za obywatelską inicjatywą ustawodawczą stoi:

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Sołectwo Nowych Możliwości” na rzecz ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów:

http://kss.org.pl/nowe-mozliwosci

Projekt ustawy można przeczytać tu:

http://kss.org.pl/images/dopobrania/komitet/projekt_ustawy.pdf

Sołtys Łukasz Dujnowski z żoną Agatą – laureat nagrody dla najlepszych rolników z powiatu

Czasoumilaczem były potrawy z sołeckich stoisk

Alicja Rymszewicz a za nią transparent nawiązujący do kolorów akcji Masz Głos przygotowany przez uczniów z Trygortu