Pomiń menu

WIECZOREK 50+

WIECZOREK 50+

Rano dzieciaki, wieczorem trochę starsze dziewczyny i chłopaki. Za nami kolejny, bardzo udany projekt naszego stowarzyszenia. W dniu 13 grudnia 2018 r. zaprosiliśmy osoby w wieku 50+ na spotkanie, na którym zostały przeprowadzone ciekawe szkolenia oraz fajny konkurs. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Świadomy senior-bezpieczny senior” Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział Ostrołęka i dzielnicowi z KMP Ostrołęka zapoznali zgromadzonych o sposobach radzenia sobie z zagrożeniami występującymi aktualnie nie tylko w naszym rejonie.


Ratownicy na czele z Mariuszem Zera przeprowadzili również krótki instruktaż z podstaw udzielania pierwszej pomocy, wręczyli „Kopertę Życia”, która jest bardzo przydatna służbom ratowniczym. Dzielnicowi asp. Tomasz Olewiński i asp. sztab. Robert Zaorski dodatkowo opowiedzieli o formach kontaktu z Policją, aplikacji „Moja Komenda” i o możliwościach eliminowania zagrożeń jakie niesie ze sobą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.


Po służbach głos zabrał Dariusz Kraszewski z Fundacji im. Batorego, ekspert ogólnopolskiej akcji „Masz Głos”. Przedstawił on zgromadzonym osobom, możliwości które na nich czekają, o tym że ich wiek i życiowe doświadczenie daje im wiele możliwości na podjęcia różnych form aktywności społecznych. Wspomniał o Kołach Gospodyń Wiejskich, Klubach Seniora czy też o Gminnej Radzie Seniorów.


W trackie posiłku wystartował konkurs na najlepszą nalewkę własnej receptury „SUPER NALEWKA”. Zgłoszono 18 produktów, które zachwycały swoją barwa, aromatem i smakiem pieszczącym podniebienie, co stwierdziło wielu degustatorów. Po komisyjnym podliczeniu głosów zwycięzcą tego pysznego konkursu okazał się Mirosław Dzięgielewski z Obierwi. Otrzymał nagrodę w postaci pięknej karafki, która posłuży na niejedną nalewkę jego produkcji. Bonusem była nagroda od radnego, a zarazem sołtysa Aleksandrowa, Kamila Stepnowskiego, pyszna nalewka „Uśmiech Sołtysa”.


W spotkaniu wzięło udział w sumie 34 osoby (21 Obierwia, 11 Aleksandrowo, 2 Olszewka), które otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w tym miłym spotkaniu.