Pomiń menu

KONKURS W TESCO

Stowarzyszenie "Projekt Radomir" wspiera ciekawe inicjatywy z naszej okolicy. Przykładem jest pomysł nieformalnej grupy z Aleksandrowa na "WYKONANIE MURALU NAWIĄZUJĄCEGO DO HISTORII POWSTANIA ALEKSANDROWA" biorący udział w konkursie TESCO.

Celem akcji jest upamiętnienie pochodzenia nazwy miejscowości muralem związanym z historią Aleksandrowa, który zdobiłby Plac Wiejski. Mural będzie niósł za sobą wymiar edukacyjny, a także patriotyczny. Dodatkowo zaangażuje wszystkich mieszkańców, gdyż jednym z elementów muralu będzie drzewo, którego liśćmi będą odznaczone ręce. Dużą zaletą będzie także upiększenie placu wiejskiego – miejsca spotkań i wypoczynku mieszkańców wsi.


Pomysł zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, w którym Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności. Drugi etap to głosowanie w sklepie sieci TESCO mieszczącym się w Galerii Bursztynowa w Ostrołęce. Głosowanie na najlepsze lokalne inicjatywy odbywa się w dniach od 21 stycznia do 17 lutego 2019 r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów.