Pomiń menu

II TURNIEJ I KONFERENCJA SOŁTYSÓW I LIDERÓW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

II TURNIEJ I KONFERENCJA SOŁTYSÓW I LIDERÓW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

W dniu 16 marca 2019 r. odbył się „II Turniej i konferencja sołtysów i liderów powiatu ostrołęckiego” zorganizowany przez stowarzyszenia „Aktywniejsi razem” i „Projekt Radomir”. W tym roku sołtysi sprawdzili się na kręgielni „ŁUBUDU Bowling & Good Time” rywalizując w przyjaznej atmosferze.

Koordynatorzy wydarzenia Tomasz Chrzanowski, sołtys Nowej Wsi Wschodniej, gm. Rzekuń i Robert Niedzwiecki, sołtys Obierwi, gm. Lelis podsumowali rywalizację w dwóch kategoriach:

Mężczyźni: I – Michał Śniadach 154 punkty, II – Bartosz Podolak 117 punktów, III – Wojciech Żerański 110 punktów.

Kobiety: I – Dorota Kucińska 110 punktów, II – Mirosława Poręba 97 punktów, III – Aneta Dzbeńska 93 punkty.

Puchary, ufundowane przez LZS Lelis i nagrody od Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wręczono na konferencji, która odbyła się na świetlicy w Nowej Wsi Wschodniej. Konferencja to także inauguracja „Krwawej Ligi 2019”. Po pysznym obiedzie, Pani Ewa Lelujka z Oddziału Terenowego Nr 41 w Ostrołęce RCKiK w Warszawie, opowiedziała o tym jak ważną sprawą jest oddawanie krwi. „Krwawa Liga” to promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich i młodzieży szkół średnich oraz uświadomienie potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem – krwią. Do akcji, która trwa w okresie 16.03-31.10.2019 r., można dołączyć w każdej chwili, chcemy żeby uczestników było jak najwięcej. Ekonomia społeczna to następny temat konferencji, Łukasz Wachowski z MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, zaprezentował zebranym temat „Przedsiębiorczość społeczna na trenach wiejskich”, a wioski tematyczne powstały na pewno już w niejednej głowie. Atrakcji nie brakowało i konkurs WORD przeprowadzony przez radnego województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka wyłonił zwyciężczynię Anetę Dzbeńską, która od wczoraj jako sołtys wsi Ołdaki porusza się pięknym, czarnym rowerem. Był też gość specjalny czyli prezes stowarzyszenia „Sołtysi Mazowsza” Grażyna Jałgos-Dębska, która chciała podpatrzyć nasze kurpiowskie zwyczaje. Rozmowy, wymiana doświadczeń i integracja trwała tak długo, że pomysłów nie zbraknie na cały rok a nawet całą kadencję sołtysowania. Sołtysów na konferencji wspierali także włodarze, prezydent miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak i wójt gminy Lelis Stefan Prusik. Imprezę uwiecznił Marcin Piekarski Studio Prymus, a pyszne kurpiowskie jadło zagwarantował zakład wędliniarski „U Tereski” z Aleksandrowa.