Pomiń menu

KOBIECE SPOTKANIE

KOBIECE SPOTKANIE

"Spotkać się i porozmawiać..." zupełnie tyle wystarczy także kobietom, a w szczególności w dniu ich święta 8 MARCA. Zwykła codzienność jest czasem szara, a spotkanie w przyjaznym gronie daje dużo szczęścia.

To właśnie kobieta najlepiej zrozumie drugą kobietę i dlatego nasz Klub Aktywnych Kobiet zorganizował spotkanie pn. „Kobiety Kobietom” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Małej społeczności potrzeba jest takich momentów z rozmowami, kwiatami, życzeniami i niespodziankami. Więc były życzenia, piękne kwiaty i buziaki od wójta gminy Lelis Stefan Prusik, życzenia serdeczne i z humorem od radnego województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak ale również wartościowy przekaz dra Roman Gawrychrektora Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku. Gość specjalny pięknie opowiedział o tym czym jest klimat domu rodzinnego i jak ważną rolę odgrywa kobieta. Myśli zebrane pn. „Klimat domu rodzinnego jako czynnik motywujący do działania” były tak dosadne, że dotarły również do obecnych w tym gronie mężczyzn. Panowie którzy czuwali nad całością wydarzenia to sołtys sołectwa Obierwia Robert Niedzwiecki, sołtys Aleksandrowa, jak również radny gminy Lelis Kamil Stepnowski oraz Pan Wiesław Kuskowski odpowiedzialny za oprawę muzyczną.
W trakcie imprezy odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym pn. „Rower dla kobiety”, którego zwyciężczynią została Bogumiła Duszak Kaczyńska.
Takich prostych inicjatyw potrzeba nam mieszkańcom i myślę, że już ich nie zabraknie, bo wpiszą się na stałe w nasze codzienne życie.
Spotkanie odbyło się w dniu 8 marca 2019 r., w barze gastronomicznym „Pod dębami” w Obierwi.