Pomiń menu

Stowarzyszenie Akademia Kobiet Wiejskich Gminy Darłowo

Stowarzyszenie Akademia Kobiet Wiejskich Gminy Darłowo powstała z inicjatywy sołtysek tejże gminy. Pracę rozpoczęłyśmy jako grupa nieformalna, jednakże naszym zamiarem było powołanie do życia grupy sformalizowanej, po to by uczestniczyć w różnego rodzaju projektach, tym samym przyczyniając się do działań na rzecz kobiet naszej gminy.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Polites ze Szczecina w ramach akcji Masz Głos, pozyskałyśmy mini grant z przeznaczeniem na promocję naszego zawiązującego się Stowarzyszenia. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na powodzenie naszych działań jest wsparcie ze strony lokalnego samorządu. I tu nieprzeceniona pomoc i życzliwość wójta Radosława Głażewskiego.

Wielkim zaskoczeniem było dla nas, kiedy w dniu obchodów święta NGO otrzymałyśmy decyzję o wpisie do KRS naszego stowarzyszenia. Takiego prezentu żadna z nas się nie spodziewała. Grupa spotyka się cyklicznie, za każdym razem w innej miejscowości, gdyż z różnych miejscowości pochodzimy. Na czele władz stowarzyszenia stanęła Krystyna Krakowiak, zastępcą prezesa jest Ewa Dziemieszonek. Na chwilę obecną, po oficjalnym ogłoszeniu o działalności Akademii mamy wiele zgłoszeń od kobiet, o chęci przystąpienia do naszej grupy. Są to też mieszkanki miasta Darłowo. Cieszy nas, że zainteresowanie wzrasta z każdym dniem. Jesteśmy otwarte na wszelkie działania, czekamy na propozycje współpracy oraz pomysły.

A już niebawem, bo 16 marca będzie można usłyszeć nasz głos na III Kongresie Kobiet Gminy Darłowo. Cieszymy się, że nasze działania otrzymały akceptację społeczeństwa, w szczególności środowiska kobiet, naszych sąsiadek, koleżanek i tych, które chcą działać dla wspólnego dobra.