Pomiń menu

WYCIECZKA Z RADOMIREM

WYCIECZKA Z RADOMIREM

W dniach 4-5 marca 2019 r. Stowarzyszenie "Projekt Radomir" zorganizowało wizytę studyjną w gminie Węgorzewo, którą sfinansował Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Wzrost wiedzy, wymiana doświadczeń oraz inspiracje do dalszego działania to przede wszystkim dają wizyty studyjne ale ważne jest również miejsce, które odwiedzamy. W rolę przewodniczki wcieliła się Alicja Rymszewicz, sołtys sołectwa Trygort, prezes stowarzyszenia rozwoju wsi Trygort, którą poznaliśmy w ramach Masz Głos. Uczestnicy wyjazdu poznali jak działa Forum Sołtysów „Gromada” i inne organizacje w gminie Węgorzewo: Stowarzyszenie Kal, Stowarzyszenie Święcajty promocji i rozwoju sołectwa Ogonki, spółdzielni socjalnej Świeta, Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Konnych i Wodnych
Organizacje społeczne z terenu gminy Węgorzewo mogą się pochwalić wspaniałymi ludźmi, którzy oddali się pracy społecznej w roli sołtysa, prezesa lub też członka. Poświęcają swój wolny czas na to aby mieszkańcom ich społeczności żyło się lepiej. Mazurska ziemia objęta ich działaniem rodzi inicjatywy znane i godne naśladowania w całym kraju.
Dzień zakończyły warsztaty pieczenia tradycyjnego sękacza, który był pysznym deserem na kolacji. W wyjeździe wzięli udział m.in.: sołtysi, radni, KGW i inni działacze z terenu powiatu ostrołęckiego (19 osób). Koordynatorem grupy był Łukasz Wachowski z MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.