Pomiń menu

Młodzi też mają głos!

Młodzi z Puszczykowa dopięli swego! Młodzież (i nie tylko) już może się cieszyć zrealizowaną inicjatywą w podpoznańskiej miejscowości. Zobaczcie sami ile to pozytywnej energii 

Przypomnijmy w listopadzie 2016 r. po zainspirowaniu się na lekcji „historia i społeczeństwo” tematyką budżetu obywatelskiego kilku chłopaków, głównie Maks i Eryk (wówczas z IVA) Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie rozkręciło w kilka dni wariackie tempo i po uzyskaniu wsparcia wychowawcy, dyrekcji szkoły zebrali blisko 200 podpisów w kilka dni (!), uzyskali też poparcie Rada Rodziców SP1 Puszczykowo i pomoc rodziców, którzy złożyli wniosek do budżetu obywatelskiego (w imieniu młodych) próbując wyłapać koncepcję po błyskawicznej konieczności przebrnięcia przez meandry słownictwa typu raile, funboxy, bank-boxy, pumptrack, itp.

Zdjęcia:

Dzieciaki dały ważny sygnał – chcemy miejsca dla siebie w Puszczykowie, wiemy jak to ma wyglądać. Pierwszy krok został wówczas zrobiony, kolejny to głosowanie (inicjatywa zdobyła II miejsce w głosowaniu mieszkańców), a docelowo możliwość zrealizowania etapu projektowania i przygotowania, którego efektem miałby być docelowo ich wymarzony skatepark (uniwersalny z uwzględnieniem pumptracku).
Skatepark jednak nie powstał z uwagi na wysokie koszty, ale nadzieję dało rozwiązanie pumptracku. Ten z kolei znowu miał powstać nie w tym miejscu, na którym młodym zależało, co mocno wówczas podcięło im skrzydła.
Brawa jednak dla młodych, że ich determinacja i zapał nie wygasł, bo już zapowiadają kolejne działania!

Dodatkowe brawa dla radnych i urzędników Miasta Puszczykowo, którzy uwzględnili w głosowaniach w ramach budżetu obywatelskiego również możliwość głosowania przez dzieci i młodzież, a nie jest to częste rozwiązanie w skali kraju. Droga utorowana przez te niesamowite dzieciaki od skateparku pozwoliła w tym roku na wybranie kolejnej inicjatywy młodzieży w Puszczykowie, tj. dofinansowania powstania harcówki.

Masz Głos – MASZ MOC. Wiek nie ma znaczenia!