Pomiń menu

Wakacje na wsi

Wakacje, ale dzieje się w akcji, dzieje się na wsi. Kolejny projekt Radomira w trakcie realizacji. Tym razem to aktywne wakacje z Klubem Aktywnych Dzieciaków w Obierwi.

Wraz z rozwojem nauki i techniki zacierają się różnice między wsią a miastem. Jednak czas wolny najmłodszych zupełnie inaczej kształtuje się w mieście i na wsi. Wprawdzie dzieci wiejskie mieszkają w dużo korzystniejszych warunkach klimatycznych niż ich koledzy z miasta, ale to właśnie w mieście organizuje się różnorodne formy wypoczynku, z których łatwiej skorzystać.

Brak organizacji zajęć na wsi powoduje, że dzieci pozostawione sobie samym korzystają z popularnych nowinek technologicznych (smartfon, tablet, komputer). Gry komputerowe oraz filmy z popularnych kanałów internetowych wypełniają im wolny czas. „Bezstresowe wychowanie” i ogólna mechanizacja rolnictwa sprawiły, że dzieci już nie pomagają rodzicom w pracach polowych.

Warto więc także na wsi organizować zajęcia, podczas których dzieci mają okazję do spotkania się, wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Taką aktywną formą są zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie „Projekt Radomir” w Klubie Aktywnych Dzieciaków w Obierwi. Przy współpracy z animatorami orlika, także w wakacje organizowane są zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej dla dzieci w wieku 5-12 lat. Począwszy od 15. lipca dwa razy w tygodniu chłopcy i dziewczęta poprzez dobrą zabawę będą nabywać piłkarskich umiejętności. Drużna jest już po pierwszym sparingu, który odbył się w Oszewo-Borkach z ekipą Akademia Piłkarska Waleczni, wynik 2:2.

Stowarzyszenie „Projekt Radomir” stara się przeciwdziałać nierównościom w dostępie do ciekawych form wypoczynku, które tworzą się na linii miasto-wieś. Bo dla dzieci zawsze warto i to my, dorośli, kształtujemy ich osobowości. Każdy jeden uśmiech na twarzy dziecka to najcenniejsza zapłata.

Więcej zdjęć z realizacji przedsięwzięcia na stronie FB: Klub Aktywnych Dzieciaków