Pomiń menu

Bardzo pracowite lato

Wakacje to bardzo ważny dla nas czas, bo wdrażamy kolejne działania związane z pierwszą pomocą. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach, podczas których realizujemy zabezpieczenie, prowadzimy badania profilaktyczne i uczymy pierwszej pomocy.  Dzięki temu stajemy się też coraz bardziej rozpoznawalni i zaczynamy działać w terenie! M.in. mamy już za sobą warsztaty pierwszej pomocy dla kolonistów w Świnoujściu, a przed nami kolejne w Stegnach. Podjęliśmy też starania o organizację pikników prozdrowotnych w Zielonej Górze.

Nasz stan posiadania wzbogacił się ostatnio o ambulans, który bardzo wzmocni możliwości transportu sanitarnego. Podjęliśmy też starania o własną siedzibę.

Nasze działania profilaktyczne rozszerzyliśmy o możliwość badania EKG; realizujemy je we współpracy ze studentami pielęgniarstwa, którzy zdobywają z nami praktyczne umiejętności, a my mamy w atrakcyjny sposób zwiększone siły. To bardzo wymierny przykład, jak można współpracować z obopólną korzyścią.

Mamy też konkretne sukcesy w obszarze Komisji Dialogu Obywatelskiego. Jesteśmy już po kilku spotkaniach z nowo powołaną pełnomocniczką i trwają prace nad reaktywowaniem Komisji. Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów, bo wstępne założenia już poczynione. Wszystko wskazuje na to, że ruszając z kolejną edycją akcji Masz Głos we wrześniu 2019, nasze KDO będzie już formalnie funkcjonować.

Bardzo cieszy też, że pojawiają się konkursy w ramach działań przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji. To sukces naszego KDO, które wymiernie wsparło proces przyznania odpowiednich funduszy do priorytetu poświęconego temu tematowi w Rocznym Programie Współpracy. Co równie ważne, widać po pierwszych spotkaniach warsztatowych, że tworzy się ciekawa grupa o szerokiej reprezentacji społecznej. A to daje szanse na skuteczne działania.