Pomiń menu

POLÓWKA 2019

POLÓWKA 2019

W sobotnie popołudnie, 24. sierpnia w Obierwi odbyła się impreza sportowo-integracyjna w plenerze Polówka 2019 – „Turniej z gwiazdą”. Była to już trzecia edycja turnieju piłki siatkowej rozgrywanego na trawie, która rokrocznie przyciąga wiele spragnionych ruchu i chętnych do zabawy osób. W tym roku rywalizowało 15 drużyn siatkarskich.

„Polówka” to nawiązanie do gry w siatkówkę, która była popularna w naszej miejscowości od dawna. Kiedyś było tak, że pomimo ciężkich prac polowych, czy to sianokosy czy żniwa, młodzież ze wsi Obierwia wieczorami spotykała się na polanie rozciągała siatkę i grała w siatkówkę do zachodu słońca. W trakcie rozpalali ognisko przy którym piekli kiełbaski i bawili się do samego rana. W nawiązaniu do tej tradycji Stowarzyszenie „Projekt Radomir” organizuje amatorski turniej piłki siatkowej na trawie, który odbywa się pod koniec wakacji.

W trakcie turnieju atrakcje dla każdego, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorami i ekipą z Mówiącego Kija, kiermasz regionalny na którym przysmaki i rękodzieło. Swoje produkty zaprezentowały Panie z Obierwi, Łęgu Przedmiejskiego, Nasiadk i Olszewki oraz Pani Ewelina Czupryn z rękodziełem z duszą i Pan Wiesław Staśkiewicz kurpiowski twórca ludowy. Pod sceną zaprezentował swoje umiejętności Gladiator Ostrołęka, który zapraszał chętnych na treningi sztuk walki do swojego klubu. W strefie dla najmłodszych dzieciaki wzięły udział w konkursie plastycznym, który polegał na narysowaniu Radomira. Super prace zostały nagrodzone niespodziankami dla każdego uczestnika. Było też strzelanie czyli Funzone Paintball Olszewka i Akademia Prochu i Ognia.

W tym roku na zakończenie imprezy odbył się koncert muzyczny i wystąpił Jacek Gwiazda.

Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie Projekt Radomir przy wsparciu Powiat Ostrołęcki, Urzędu Gminy Lelis, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, Rady Gminnej LZS w Lelisie, mieszkańców i lokalnych sponsorów.

Zupełnie oddolną imprezę wymyślił obecny sołtys Obierwi Robert Niedzwiecki, a jej pierwsza edycja odbyła się w roku 2017, kiedy to jeszcze nie był ani sołtysem, ani prezesem stowarzyszenia. Najważniejsze przecież, żeby kilku osobom chciało się chcieć, a wtedy można wszystko.

Więcej zdjęć na stronie Radomira na Facebooku.