Pomiń menu

„Ja, Obywatel!” dla młodych aktywistów

„Ja, Obywatel!” dla młodych aktywistów

Fundacja Pięknolesie rozpoczęła cykl warsztatów dla młodzieży, dofinansowywanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Uczestnikami zajęć są młodzi z obszarów wiejskich. Projekt „Ja, Obywatel!” – w ramach którego prowadzone są warsztaty – ma wyłonić inicjatywy obywatelskie warte zrealizowania, a zainicjowane przez młodzież z lubuskiego. W projekcie bierze udział ponad 50 dziewcząt i chłopców z Grabika, Bieniowa, Złotnika i Sieniawy Żarskiej – organizatorzy z ciekawością czekają na ich inicjatywy. Z końcem października uczestników inspirował do działania Szymon Osowski z Sieci Obywatelskiej Watchdog i akcji Masz Głos, który opowiadał o wszelkich możliwych inicjatywach i ich zaletach: „dziękujemy za inspiracje!!”

W ramach projektu uczestnicy odwiedzili też poznańskie Muzeum Czerwca 1956 roku, w którym poznali, jak w PRL-u robotnicy walczyli o swoje potrzeby. Odbyły się też warsztaty: dziennikarski, literacki, „maszgłosowy” i autorski – wszystko po to, aby młodzież nabywała umiejętności opowiadania o swoich potrzebach i celach. Podsumowaniem projektu będzie konkurs i publikacja najciekawszych inicjatyw oraz wdrożenie ich do realizacji.