Pomiń menu

Jesienny podwieczorek w Obierwi

Jesienny podwieczorek w Obierwi

"Zdrowo i świadomie" - pod takim hasłem odbył się „Jesienny podwieczorek” w Obierwi. We wtorek 5 listopada sporo miejsca poświęcono zdrowej żywności.

Dietetyk Agnieszka Orłowska przedstawiła prezentację pt. „Dietetyczne pułapki – nie daj się złapać! Co może nas zaskoczyć na sklepowych półkach”. A okazało się, że zaskoczyć może całkiem sporo…

Była prezentacja, były i porady oraz konsultacje udzielane przez panią dietetyk. Po nich dzielnicowy – Tomasz Białczak – mówił, na co uważać, aby nie stracić dużych sum pieniędzy. Przedstawił częste metody prób oszustwa: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika” itp.

Rozstrzygnięto też konkurs na dietetyczną potrawę. Komisja w składzie: Agnieszka Orłowska (przewodnicząca), Katarzyna Howard i Robert Niedzwiecki, zdecydowała się uhonorować Zofię Jaworską za surówkę brokułowo-kalafiorową.

Nagrodę główną wręczył radny gminy Lelis – Kamil Stepnowski, który ufundował voucher na pobyt w Hotelu Korona. Ponadto zwyciężczyni otrzymała dyplom i karnet na darmową pierwszą konsultację wraz z analizą składu ciała od firmy Kale Pracownia Dietetyczna. Komisja postanowiła przyznać także wyróżnienie dla Jolancie Golan za tartę. Nagrodę w postaci makijażu ufundowała firma Makeup Emilia Dymerska.

Dietetyczny i zdrowy poczęstunek przygotował Czarna Owca Wege Bar.

Na koniec dodajmy, że nie tylko wskazówek żywieniowych udzielano na spotkaniu. Emilia Dymerska radziła, jak szybko i efektownie poprawić urodę. Porady przetestowała Paulina Krajza, która podała się zabiegom specjalistki.

Organizatorem spotkania był sołtys Robert Niedzwiecki i rada sołecka Obierwi wspólnie z dyrektor Szkoły Podstawowej w Obierwi. Sołtys, radny oraz Panie przygotujące imprezę to członkowie stowarzyszenia Projekt Radomir.