Pomiń menu

Pierwszy sukces w Jastrzębiu-Zdroju

Pierwszy sukces w Jastrzębiu-Zdroju

Po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju władze miasta zabezpieczyły finanse na realizację inicjatywy lokalnej. To efekt starań Stowarzyszenia Future Technologies.

Jeśli mieszkanki i mieszkańcy dostrzegają potrzebę realizacji określonego projektu w swojej miejscowości, władze samorządowe mogą częściowo pokryć koszty ich działania. Taką możliwość daje USTAWA o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Właśnie z niej postanowiło skorzystać Stowarzyszenie Future Technologies, dodatkowo zmotywowane tym, że odkąd funkcjonuje ustawa nikt przed nimi nie skorzystał w Jastrzębiu-Zdroju z jej zapisów.
Tegoroczne starania Future Technologies nie były jednak pierwszymi w tym kierunku. Stowarzyszenie przystąpiło do akcji Masz Głos już w poprzedniej edycji. Przy pomocy koordynatora regionalnego – Grzegorza Wójkowskiego ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides – podjęło próbę spotkań młodzieży w ramach swojej działalności i przy wsparciu inicjatywy lokalnej. Jednak wówczas miasto odrzuciło wniosek o realizację inicjatywy uzasadniając, iż gmina nie zabezpieczyła środków w tym roku na inicjatywy lokalne.
To jednak nie zniechęciło Future Technologies, które w tym roku – w czasie budżetowania na 2020  – zgłosiło do urzędu miasta wniosek o zabeczieczenie środków na inicjatywy lokalne. Zaledwie po dwóch tygodniach przyszła pozytywną odpowiedź ze strony Pani Prezydent miasta. „Pełni motywacji oczekujemy nowego roku, aby w styczniu zgłosić ponownie nasz projekt”, mówią członkowie Stowarzyszenia.