Pomiń menu

Idą święta, więc o kartce (nie SMS-ie) pamiętaj!

Idą święta, więc o kartce (nie SMS-ie) pamiętaj!

W czasach, gdy niemal połowa z nas aktywnie używa mediów społecznościowych, wysłanie ręcznie wypisanej kartki świątecznej może mieć dodatkowy sens. Jaki? Pokazuje jedno z działań Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim.

Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj!” realizowanej wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Ideą akcji jest propagowanie wysyłania tradycyjnych bożonarodzeniowych kartek świątecznych zamiast SMS-ów. Działanie wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej. Własnoręcznie napisane i zaadresowane kartki świąteczne powędrowały już do m.in. członków Janowskiego Oddziału Związku Emerytów Inwalidów i Rencistów oraz do nauczycieli Janowskiego „Ogólniaka”.

Tymczasem wszystkim Uczestnikom Masz Głos, koordynatorom oraz Przyjaciołom Organizacji na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok życzymy dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2020 Roku!