Pomiń menu

Jak odczytać i rozumieć mowę ciała

Jak odczytać i rozumieć mowę ciała

17 grudnia 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Mikołaja w Kole odbyły się kolejne warsztaty kompetencyjne dla wolontariuszy realizowane w ramach projektu Korpusu Solidarności przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy stowarzyszeniu Przyjaciele Świętego Mikołaja.

„W życiu liczy się prawda” – Aneta Piorun

Warsztaty poprowadziła Aneta Piorun, aktorka mim, instruktorka teatralna z Miejskiego Domu Kultury w Kole.

Uczestniczki warsztatu poznały tajniki komunikacji niewerbalnej, język ciała, czyli wszystko, co pokazujemy i przekazujemy naszemu adresatowi, a co nie jest oparte na słowach: wygląd fizyczny, ruchy ciała, gesty, wyraz twarzy, oczu. Wykorzystując metodę dramy, wolontariuszki odgrywały emocje, kształciły umiejętność nawiązywania dialogu, „wczuwały się” w drugiego człowieka poprzez wysiłek emocjonalny i fizyczny.

W warsztatach uczestniczyły wolontariuszki ze Szkolnych Klubów Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole.