Pomiń menu

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Podgórz w Toruniu

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Podgórz w Toruniu

W pierwszy poniedziałek grudnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Podgórz, w tym dla ulicy 63 Pułku Piechoty/Andersa, Letniej. Przybyli mieszkańcy, którzy brali udział we wcześniejszych spotkaniach, organizowanych przez stowarzyszenie Obywatelski Toruń.

Przy kawie, przygotowanych smacznych prywatnych wypiekach organizatorzy podziękowali osobom, które bardzo zaangażowały się w kampanię informacyjną. Zostały też omówione pozytywne wyniki głosowań na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego (głównie dla dzielnicy Podgórz), w których uczestniczyli mieszkańcy Torunia.

„Dziękujemy za obecność radnego Piotra Lenkiewicza, który wcześniej brał udział w każdym spotkaniu z mieszkańcami, składał pisma na tematy przez nich zgłoszone w czasie, od kiedy spotkania miały swój początek, tj. od kwietnia 2019.”

Obecni na spotkaniu zdecydowali, że jest wiele spraw bieżących, dotyczących ich osiedla, które skłaniają do kontynuowania działań i wychodzenia z dalszymi inicjatywami. Grupa mieszkańców stwierdziła, że niewątpliwie jest potrzebne wsparcie, pomoc ze strony ZGM, TTBS oraz państwa radnych, ponieważ na Podgórzu nie ma Rady Okręgu, który posiadałby osobowość prawną, co za tym idzie – miałby większą skuteczność w działaniu.

„Za dzisiaj dziękujemy 🙂 Do zobaczenia na kolejnym osiedlowym spotkaniu Obywatelski Toruń”

red.: Masz Głos