Pomiń menu

Aktywna wigilia w Aleksandrowie

Aktywna wigilia w Aleksandrowie

Raz w roku jest sportowo i wigilijnie na placu w Aleksandrowie, gm. Lelis. Biegam Bo Lubię Ostrołęka wspólnie ze stowarzyszeniem Projekt Radomir, sołtysem i mieszkańcami Aleksandrowa aktywnie witają Mikołaja.

Wigilijne spotkanie odbyło się 21 grudnia i nie zabrakło podczas niego wielu aktywności. Było bieganie na 5 lub 10 km, morowanie i siłowe zmagania. Wiele sportowych atrakcji dla każdego. Za udział w biegu uczestnicy otrzymywali pamiątkowy magnes i pierniczka. Na rozgrzanie była ciepła zupa, a dla miłych gości swojskie pyszności na stołach. W trakcie wydarzenia wybrano osoby, które miały najfajniejsze świąteczne przebranie.

Wielką niespodzianką był konkurs “Wigilijne Zawody Strongmenów o puchar Sołtysów Kosmosu”. Rozegrano trzy konkurencje: bieg z piłką lekarską 40 kg – panowie, 20 kg – panie, wyciskanie sztangi w pozycji stojącej 23,5 – panowie, 13,5 – panie oraz skok obunóż z miejsca. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane pod okiem fachowców z UKS Atleta Ostrołęka, który przeprowadził zmagania w kategorii OPEN. Trener Władysław Niedzwiecki nadzorował, a mistrz Jakub Borkowski notował punkty. Po podliczeniu najsilniejszą z silnych okazała się MRÓWKA, Katarzyna Mrówka, która wyprzedziła w zawodach koleżankę Agnieszkę Bałazy i dopuściła na 3 miejsce Rafała Dziegielewskiego. Cała trójka otrzymała puchary od Sołtysów Kosmosu gminy Lelis. Kobiety górą, co tu więcej dodać…

Pojawił się też prawdziwy Mikołaj, który przyjechał bryczką konną. Rozdawał prezenty wszystkim dzieciom obecnym na placu, a w międzyczasie można było skorzystać z przejażdżki jego pojazdem. KGW Borówki z Lelisa zaprosiły do tanecznej zumby i tańczyli wszyscy – nawet Mikołaj.

Nie zabrakło też tradycyjnego dania, gdyż sołtys Aleksandrowa jak zwykle serwował “pyszną” rybę i sam też jej próbował. Miło było… i świątecznie.