Pomiń menu

Kolędowa uczta

Kolędowa uczta

Maszewiacy Maszewiakom - tak można opisać niedzielę 19 stycznia w kościele pw. św. Anny w Nastazinie, w którą to odbył się drugi koncert kolęd „W drodze do Betlejem” w wykonaniu mieszkańców gminy Maszewo.

Premiera widowiska była 25 grudnia 2019 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Maszewie.

Nasz przyjaciel Marek Kościółek z Teatru KRZYK tak napisał: ” …to ważne spotkanie z kilku powodów. Po pierwsze to był ważny znak łączący ludzi. Przypomniał nam czym jest i powinna być wspólnota ludzi, która u podstaw posiada te same wartości. Po drugie wykonawcy zadbali o siłę wspólnego rażenia i podziałali na obecnych w świątyni. Kolejny aspekt, to międzypokoleniowość tego wydarzenia. Te dzieciaki uczestniczące w tym wydarzeniu będą to pamiętać i kiedyś cześć z nich przekaże to kolejnym pokoleniom. Bo trzeba być wdzięcznym za to, że drzemie w nas wielka potrzeba wyrażania własnej tożsamości. Wiele słów dzisiaj usłyszeliśmy, ale te o byciu razem i wybaczaniu chyba wybrzmiały szczególnie. (… ) To był ogrom roboty. A wszystkim wykonawcom, muzykom, organizatorom i innym osobom pomagającym przy koncercie wielkie dzięki. Bo to Wy pokazujecie, że warto wciąż szukać w drugim człowieku dobra. I że trzeba budować mosty, a nie mury.”

Na realizację widowiska pozyskaliśmy środki z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przy okazji pracy nad tym wydarzeniem powstało kilka nowych pomysłów, nad którymi już pracujemy 🙂