Pomiń menu

Spotkanie młodych duchem

Spotkanie młodych duchem

We Wszedzieniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane przez Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich „Aksamitki”, wychowawczynię z miejscową grupą świetlicową, lokalnych seniorów i Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”.

„Rozmawiaj z trawą póki nie jest sianem

Rozmawiaj z drzewem póki nie jest drewnem

Rozmawiaj z chmurą póki nie jest deszczem

Rozmawiaj ze mną póki żyję jeszcze.” (Daniela Cicholska)

Było pysznie i zdrowo: żurek, kasza z gulaszem i surówką, ciast wszelakich mnóstwo. Był też tort dla Zeni, która przekroczyła – nie wiadomo kiedy – magiczną 70. Po obiedzie zebrani wysłuchali propozycji działań Gminnej Rady Seniorów, która to postawiła sobie za cel uczynić naszą gminę – we współpracy z Wójtem Januszem Bojkowskim i całą społecznością – Gminą Przyjazną Seniorom. Pomysł przyjęto z aplauzem. Potem były już tylko radość i zabawa.

Uczestnicy poznali się nieco bliżej, bawiąc się kłębkiem wełny. Potem były konkursy zręcznościowe, np. budowanie wieży z klocków – zwyciężyły Panie Babcie: Czesia, Krysi, Marysia, potem Dziadek Jurek i Babcie Ewa i Helenka. W rzucie skarpetką do pralki – po zaciętej rywalizacji w finale znaleźli się panowie dziadkowie: Heniu, Jurek i Kaziu. W konkursie na okolicznościowy wiersz/fraszkę zwyciężyły Panie: Daniela, Marta, Danusia i Bronia. Śmieszne konkursy przeplatane były zabawą taneczną. No i zwyciężył taniec w wykonaniu całej sali pt.: „Taka jest seniorów dola – kiedy tańczą rock’n’rolla”.  Żart. Lepiej wyszedł taniec integracyjny – kujawiaczek.

Wśród bawiących się była też Danuta Siwiec, która zaprezentowała swe kabaretowe utwory, a spotkanie we Wszedzieniu określiła, jako „Cudotwórcze sanatoria”.

„Cudotwórcze sanatoria, bez żadnych zabiegów,

zdrowieje  tu wielu kuracjuszy, bo poznali nowych towarzyszy

z nimi szaleją.

Druga lub trzecia młodość do szalonych głów uderza.

Wyznają zasadę używaj świata,  póki służą lata.”

Dziękujemy tym, którzy zadbali, by tak było. Wszyscy miło spędzili czas i pewnie jeszcze długo będą wspominać śmiech, kolory i przyjaciół.

Zapraszamy na kolejne spotkania i działania z Postomińskim Stowarzyszeniem „Razem lepiej”, tel. 698 735 814.

Teresa Rysztak