Pomiń menu

Jaki czas, takie działanie

Jaki czas, takie działanie

Czasami warto zatrzymać się i zrobić małe kroki do tyłu, aby po jakimś czasie ruszyć pędem do przodu. Obecna sytuacja sprzyja takiej postawie.

Stowarzyszenie Projekt Radomir ograniczyło swoją działalność. Wiele naszych projektów zostało zawieszonych lub odwołanych, ale to nas nie ogranicza. To właśnie na działaniach w sieci wyrósł Radomir Obierwiaczek Obierwiak, który zbudował fundamenty pod stowarzyszenie Projekt Radomir.

Jak większość internautów wspieramy akcję #zostańwdomu. Działamy zdalnie, intensywnie informując i nie wzbudzając przy tym nadmiernego niepokoju. Przekazujemy rzetelne i sprawzone komunikaty zamieszczane na oficjalnych stronach Ministerstwo Zdrowia. Wspieramy prowadzone profilaktyczne akcje wszystkich służb ratowniczych. Na prowadzonych fanpage’ach zamieszczamy regularnie posty, jak bezpiecznie postępować, ale też porady jak pisać projekty, aktualne oferty grantów i konkursów. Aktywne grupy liderów cały czas mają ze sobą kontakt zarówno telefoniczny, jak i przez komunikatory internetowe. Działamy zdalnie, koordynując i planując dalsze wspólne postępowanie, które powinno przynieść rozwiązanie naszych problemów na kolejne lata działań.

Członkowie naszego stowarzyszenia to także aktywni sołtysi. Przykładem działań w terenie możne być akcja sołtysa Aleksandrowo Kamil Stepnowski, który wraz z kwartalnikiem „Wieści Gminne” przygotował pakiet informacyjny w postaci wszelkich niezbędnych numerów kontaktowych. Wielkie brawa dla sołtysa, który inspiruje już innych.

Zapraszam na nasze fanpage i grupy na FB:
ObierwiaAleksandrowoDystrykt.13 Kamil Stepnowski – Radny Gminy LelisForum Inicjatyw Społecznych /powiat ostrołęcki i miasto Ostrołęka/Aktywna Grupa Sołtysów i Liderów Powiatu Ostrołęckiego