Pomiń menu

Sołtys Pawłoszewa w akcji

Sołtys Pawłoszewa w akcji

Już od kilku tygodni w Sołectwie Pawłoszewo organizujemy pomoc sąsiedzką. Inicjatorem działań jest sołtys Izabela Bek-Kaczkowska oraz Rada Sołecka.

Zaraz po wprowadzeniu rządowych obostrzeń wykonaliśmy mnóstwo telefonów do mieszkańców, aby zorientować się, jakie mają najpilniejsze potrzeby. W opiekę nad mieszkańcami bardzo zaangażowała się Pani Sołtys, która co kilka dni, objeżdżając rowerem sołectwo, zaglądała do gospodarstw i pytała mieszkańców – oczywiście z zachowaniem bezpiecznego dystansu, jak się mają.

Wsparcie polegało m.in. na załatwianiu w imieniu seniorów spraw w banku czy na poczcie. Często też starsi mieszkańcy Pawłoszewa zgłaszali potrzebę zrobienia zakupów spożywczych, leków czy też załatwienia przedłużenia umowy na telefon czy internet. Cała społeczność była na bieżąco informowana o wszystkich ważnych sprawach zarówno za pomocą miejscowej tablicy ogłoszeniowej, jak i na profilu na Facebooku.

To jeszcze nie koniec. Działamy też jako wolontariusze w gminnej akcji Bank Życzliwości, przekazaliśmy mieszkańcom maseczki otrzymane z gminy Wołów, promujemy i zachęcamy do akcji #zostanwdomu.

tekst: Sołectwo Pawłoszewo, red.: MG