Pomiń menu

Nasze pomysły na 30-lecie samorządności

Nasze pomysły na 30-lecie samorządności

Młodzi dla Puszczykowa zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Puszczykowa do przygotowania prac w ramach konkursu z okazji 30-lecia samorządności.

Temat konkursu

Tematem konkursu jest pytanie: dlaczego Puszczykowo jest dla Was ważne jako mała ojczyzna?
Możecie podejść do tego tematu od różnych stron, napisać:

  • co podoba się Wam w Puszczykowie;
  • jak widzicie miasto? Co chcielibyście, żeby się w nim pojawiło;
  • jakie powinno być Puszczykowo za kilka lat.

Dla wszystkich uczestniczek i uczestników mamy zaplanowane upominki!

Jak przygotować pracę

  • Technika wykonania pracy: DOWOLNA
  • Termin realizacji i wysyłki prac: do 25 czerwca (czwartek)
  • Prace w formie skanu prosimy nadsyłać na e-mail: [email protected]

Prace zostaną zamieszczone na profilu Fundacji Aktywności Lokalnej i udostępniane na grupach powiązanych z Puszczykowem, a także przedstawione burmistrzowi i radzie miasta.

Niestety z uwagi na zagrożenie epidemicznie nie udało nam się zrealizować niektórych naszych pomysłów na to jak chcemy przeprowadzić ten konkurs, ale postaramy się, żeby do realizatorów prac dotarły upominki i nagrody!

Skąd ten pomysł?

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku mija dokładnie 30 lat od pierwszych w Polsce wolnych wyborów samorządowych. Z tej okazji mieszkańcy Puszczykowa otrzymali w prezencie od urzędu flagę Miasta Puszczykowa.

Konkurs ma pomóc pokazać, że samorząd to my wszyscy, a dzieci i młodzież mają przecież swój głos! W ramach prac szkolnych czasami powstają rysunki zielonych uliczek, lasu, a nawet stacji ładowania elektrycznych rowerów i hulajnóg.

Młodzi i aktywni mieszkańcy

Czy wiecie, że jako młodzi macie wpływ na kształt Puszczykowa, bo wystarczy złożyć petycję w urzędzie? Wiek nie ma znaczenia! Ustawa tego nie wymaga. Dzieci piszą petycję – chociażby o szałas, jak to chciała grupka kilkulatków w Luboniu albo huśtawkę dla młodych czy ławki z USB, jak to zrobiła nasza grupa Młodzi dla Puszczykowa.

Jeśli będą takie potrzeby i pomysły to spróbujemy z Wami poprosić w formie petycji Pana burmistrza i radę miasta, aby spróbowali pomóc w realizacji tego pomysłu. Na pewno wszystkie prace też im przedstawimy!

Piszcie, rysujcie, malujcie i przesyłajcie swoje wizje – wspólnie tworzymy Puszczykowo.

Pozdrawiamy!
Młodzi dla Puszczykowa