Pomiń menu

Finał kursu „Bądź bezpieczna na wsi”

Finał kursu „Bądź bezpieczna na wsi”

W czwartek 16 lipca w Lelisie odbyło się podsumowanie pierwszej edycji kursu profilaktyczno-edukacyjnego dla kobiet z terenów wiejskich "Bądź Bezpieczna na Wsi". W tutejszym Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu na uroczystym spotkaniu pojawiły się uczestniczki kursu, partnerzy projektu i zaproszeni goście.

Uczestników spotkania uroczyście powitali: dyrektor CK-BiS Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska i wójt gminy Lelis – Stefan Prusik. Pogratulowali pomysłodawcom tak dobrej organizacji zupełnie oddolnej inicjatywy. Uczestniczki spotkania odebrały gratulacje, certyfikaty i pamiątkowe koszulki.

Jak wyglądał kurs

Głównym celem kursu była poprawa poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i poza nim, budowanie postawy asertywnej i pewności siebie. W ramach kursu uczestniczki uczyły się m.in. technik samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, ale też i zasad bezpieczeństwa na drodze, zdrowego odżywiania. Spotykały się z psycholożką, dietetyczką, policjantami i strażakami, siłaczami i karatekami. Atrakcji im nie brakowało.

Sposób na sukces

Sukces projektu to składowa wielu czynników, wśród których najważniejsza była współpraca stowarzyszenia Projekt Radomir z KGW Borówki w Lelisie oraz z wójtem gminy Lelis i z dyrektor CK-BiS, ale także z lokalną jednostką policji, czyli Komendą Miejską Policji w Ostrołęce. To także zaangażowanie różnych instytucji, klubów sportowych i wielu osób, którym chciało się chcieć. Przede wszystkim jednak to dzięki tym odważnym uczestniczkom, którym trzeba mocno podziękować, że dzielnie walczyły do końca i ukończyły kurs. Brawo! Wszystkim serdecznie dziękujemy i jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

To już jest koniec…ale każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Tak więc bądźcie czujni, pomysłów nam nie brakuje.