Pomiń menu

Nowy projekt Zielonej Akcji

Nowy projekt Zielonej Akcji

W odpowiedzi na artykuł "Gazety Wyborczej" z 18 lipca 2020 r. o Stowarzyszeniu Zielona Akcja parę słów sprostowania.

Autorem strony internetowej smog.radom.pl jest Waldemar Bukalski i Radomianie Dla Demokracji. Zielona Akcja nie uczestniczyła w tym projekcie. W wypowiedzi dla „Gazety” powiedziałem jedynie, że strona to kolejna baza danych, nad którą pracuje Waldemar Bukalski; strona gromadzi i wspomaga zasób wiedzy o środowisku przyrodniczym miejskim.

Zielona Akcja o drzewach

Bez udziału Waldemara Bukalskiego, który tworzy podwaliny nowego serwisu drzewa.radom.pl, nie byłaby możliwa realizacja zadania. Zielona Akcja przyjęła na siebie inicjatywę obliczenia drzew w mieście, opomiarowania ich i uzupełnienia bazy danych. W tym zakresie realizujemy zadanie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Radomianie Dla Demokracji.

Dalszy rozwój projektu

Mamy nadzieję, że do inicjatywy dołączy miasto, do którego jeszcze nie zgłaszaliśmy intencji powstania tego serwisu, ale mamy sygnały, że jest zainteresowane projektem. Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, złożyliśmy wniosek o grant do Fundacji im Stefana Batorego. W tej chwili czekamy na rozpatrzenie.

W realizacji projektu pomagają też: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Klub Przyrodników Regionu Radomskiego i Stowarzyszenie Łączy Nas Radom. Mamy nadzieję, że do akcji włączą się inne podmioty, stowarzyszenia, mieszkańcy miasta. Akcja budowania bazy danych jest rozpisana na kilka lat, w pierwszym etapie chcemy uruchomić serwis dot. radomskich parków.

Artykuł „Gazety Wyborczej”

Fot.: Richard Loader/Unsplash