Pomiń menu

Podsumowanie akcji #szklanePułapkiGminyMikstat

Podsumowanie akcji #szklanePułapkiGminyMikstat

Z niewielkim opóźnieniem, ale udało się: akcja #szklanePułapkiGminyMikstat zakończona sukcesem!

W maju rozpoczęliśmy akcję, w której chodziło o zabezpieczenie wiat przystankowych przed zderzeniem z ptakami. Towarzyszyła jej kampania informacyjna dla mieszkańców gminy i powiatu na temat tego, ile ptaków ginie bezsensownie każdego roku. Obserwowaliśmy kilkanaście wiat przystankowych, wybraliśmy do zabezpieczenia taką, przy której ginęło najwięcej ptaków.

Co udało się zrobić

  1. Dzięki przeprowadzonej akcji informacyjnej wśród mieszkańców Mikstatu wzrosła świadomość problemu. Posty na Facebooku dotarły do dużego grona odbiorców. Efekty naszych działań zostały zaprezentowane na stronie Gminy, Nadleśnictwa. W najbliższym czasie ukaże się artykuł w gazecie.
  2. Akcją udało się zainteresować nie tylko mieszkańców, ale również instytucje publiczne, takie jak: Urząd Miasta i Gminy Mikstat oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przedborów.
  3. Zabezpieczyliśmy wspólnie z Gminą i Nadleśnictwem jedną wiatę przystankową w Przedborowie, gdzie odnotowaliśmy najwięcej zderzeń ptaków.
  4. Uzyskaliśmy zapewnienie od Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat – Henryka Zielińskiego, że kolejne przeszklone wiaty przystankowe będą powstawały w zgodzie z naturą i nie będą powodować jej uszczerbku. Super :)!

Podziękowania

  1. Dla naszych Harcerzy I Szczepu Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich, na których zawsze można liczyć, a bez nich o wiele trudniej byłoby zakończyć ten projekt sukcesem, dzięki!!
  2. Dla naszego Patrona Honorowego akcji #szklanePułapkiGminyMikstat, czyli Lasów Państwowych Nadleśnictwo Przedborów za okazaną życzliwość oraz wsparcie.
  3. Dla Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat Pana Henryka Zielińskiego za zrozumienie problemu i że pozwolił zmieniać naszą Gminę na bardziej przyjazną florze i faunie.