Pomiń menu

Aktywny weekend z Radomirem

Aktywny weekend z Radomirem

Lato się kończy, a Radomir nie zwalnia! Ostatni weekend lata stowarzyszenie Projekt Radomir rozpoczęło w Aleksandrowie piątkowym sensem filmowym.

Kino plenerowe wystartowało w piątkowy wieczór pod wiatą na miejscowym placu wiejskim. Kinomaniacy obejrzeli najnowszą wersję „Króla Lwa”. Tym wydarzeniem główny organizator – Stowarzyszenie Projekt Radomir – podsumowało projekt „Radomir się rozwija”. Był on realizowana w ramach Mazowsze Lokalnie, z którego Stowarzyszenie dostało dofinansowanie na zakup nowego sprzętu, m.in. laptopa i projektora użytego do projekcji filmu.

Po chmurką z popcornem
Do współorganizacji imprezy Stowarzyszenie zaprosiło sołtysa Kamila Stepnowskiego i nieformalną grupę Aktywne Aleksandrowo oraz KGW z Nowej Wsi Wschodniej. Przewodniczący tego KGW zaprezentował najnowszy nabytek Koła, czyli maszynę do popcornu. Trudno wyobrazić sobie kino bez popcornu, więc publiczność była zachwycona.

Kino przy ognisku

Zamiast biletów każde dziecko na powitanie otrzymało maskotkę, a dla tych, którzy lekko ubrali się na wieczór lub nie zabrali koca, rozpalono ognisko. Można było ogrzać się i oglądać film dalej.

Sportowa niedziela

Natomiast w piękną, słoneczną niedzielę 20 września pożegnaliśmy lato na sportowo. Dzięki współpracy stowarzyszenia ze Szkołą Podstawową w Obierwi na orliku odbył się turniej piłki nożnej dzieci, drużyn mieszanych. Drużyn przybyło 6, czyli 58 młodych piłkarzy i piłkarek, którzy rozegrali 15 mecze. Padły 42 bramki! Kibicom emocji nie brakowało, zawodnicy i trenerzy dawali z siebie wszystko. Podsumowanie całość imprezy wygląda następująco:

I – Giganci Wydmusy 11 pkt, 13:6

II – Klub Sportowy Jantar Ostrołęka 11 pkt, 5:1

III – Kominiarze Łęg Starościński 7 pkt, 10:9

IV – KAD Zielony 7 pkt, 6:7

V – KAD Czerwony 5 pkt, 5:6

VI – Przyjaciele KS Jantar 1 pkt, 3:12

Król Strzelców – Bartosz Wiśniewski Giganci Wydmusy zdobył 7 bramek

Najlepszy zawodnik – Kacper Nalewajk Kominiarze Łęg Starościński

Najlepsza zawodniczka – Alicja Charucka KAD Czerwony

Najlepszy bramkarz – Maja Dumała KS Jantar

Puchary i nagrody wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Obierwi – Agnieszka Szczubełek wspólnie z prezesem stowarzyszenia Projekt Radomir – Robertem Niedzwieckim. Ufundowali je: radny gminy Lelis Kamila Stepnowskiego i stowarzyszenie oraz Marcin Buchalski (hurtowniapilkarska.com). Zapas wody i słodkości dla młodych sportowców podarował sklep GS u Kingi.

Lato z Radomirem już za nami, a co czeka na nas jesienią!?