Pomiń menu

Mały Festiwal o Miastach

Mały Festiwal o Miastach

Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” we współpracy z Miastem Słupsk i w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego zapraszają na Mały Festiwal o Miastach. Od 14 do 24 września w Słupsku i online.

Uczestników Festiwalu czekają spotkania z ekspertami, praktykami, samorządowcami, naukowcami, dziennikarzami, a także dyskusje, wykłady, pokazy, warsztaty, spacery, gry terenowe i spotkania autorskie.

Dlaczego miasto w temacie
Festiwal będzie kopalnią wiedzy o skutecznym i aktywnym kreowaniu przestrzeni publicznej. Ważne, aby mieszkańcy poczuli możliwość współzarządzania miastem, lepiej rozumieli jego funkcjonowanie. Festiwal będzie też okazją do wymiany opinii i dobrych praktyk partycypacji na rzecz wspólnej przestrzeni i życia społecznego.

Jest wiele pytań
Pierwsza edycja Festiwalu to próba znalezienia odpowiedzi na pytania: czyje jest miasto? Czy miasta to miejsce dla wybranych grup społecznych? Czy jest projektowane tak, aby każdy czuł się w nim swobodnie? Jak rozwiązywać problemy, kiedy rozwiązania w przestrzeni publicznej są zaczątkiem konfliktu między grupami interesów? Czy i w jaki sposób zawłaszczana jest przestrzeń?

Jak wziąć udział w Festiwalu
Udział w poszczególnych wydarzeniach Festiwalu jest bezpłatny. Z racji zagrożenia epidemiologicznego większość wydarzeń odbędzie się online, bez fizycznego udziału publiczności lub w jej ograniczonym składzie. Na wydarzenia (w czasie rzeczywistym) będą obowiązywać zapisy, całość dostępna będzie również po zakończeniu spotkań w serwisie YouTube. Szczegółowe informacje na www.inspiruj.org/festiwal Program i gości festiwalowych już wkrótce.

Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr. hab. Adama Bodnara.
Patronat medialny: Polskie Radio Koszalin