Pomiń menu

Targ Dobra

Targ Dobra

Dobrem trzeba się chwalić, więc to robimy, choć rok jest trudny dla nas wszystkich. Postawił wiele wyzwań, na które nie byliśmy gotowi.

Także tegoroczna edycja Targów Ekonomii Społecznej w Poznaniu przyjęła inną formę. Mieliśmy szansę zaprezentować w atrakcyjnej formie multimedialnej to, co robimy i co nas identyfikuje. Tak powstał ten krótki film, na którym pokazujemy, co nas najbardziej nakręca i propagujemy, także w ramach akcji Masz Głos.

Fundacja Akceptacja | Targ Dobra ONLINE

Targ Dobra ONLINE: Fundacja Akceptacja 🙏🏻„Empatia, otwartość, uważność", a przede wszystkim akceptacja i walka z wykluczeniem – to najważniejsze cele, które realizują osoby tworzące Fundację. Ania, Joanna, Agata, Sławomir i Jakub na co dzień robią wszystko, by zapewnić pierwszą pomoc i wsparcie medyczne osobom zagrożonym społeczną alienacją. Ich podopieczni zmagają się m.in. z kryzysem bezdomności, uzależnieniem, niepełnosprawnością, dyskryminacją na tle rasowym czy homofobicznym, co często wiąże się z brakiem dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Ich różnorodny zespół tworzą ludzie, którzy sami doświadczyli wykluczenia w przeszłości. I mają własny ambulans! 🚨Działania edukacyjne (pierwsza pomoc, przeciwdziałanie przemocy i wykluczeniom, realizacja programów w szkołach), badania profilaktyczne, badania ogólnolekarskie (pediatryczne, dla dorosłych, zaopatrzenie ran) czy organizacja wizyt w ośrodkach medycznych i zapewnienie transportu sanitarnego to tylko niektóre zadania Fundacji. Zachęcamy do odwiedzin ich mediów społecznościowych:http://akceptacja.org.pl/Facebook / Fundacja AkceptacjaInstagram / fundacja_akceptacjaVimeo / Fundacja AkceptacjaOrganizator: Miasto Poznań, Pozarządowy Poznań.Patronat medialny: Wyborcza.pl Poznań.Produkcja: makemake.#targdobra #miastopoznan #poznanwspiera #ngo

Opublikowany przez Pozarządowy Poznań Poniedziałek, 5 października 2020

Za oknami już jesień. Nie zawsze ta nasza piękna, złota jesień. Coraz więcej ograniczeń związanych z pandemią. Kto najbardziej ucierpi? Ci, którzy i tak są najbardziej dotknięci przez życie. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że mamy już odpowiednie warunki, by w okresie jesienno-zimowym nasz ambulans mógł pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Jeszcze wiele pracy przed nami, jeszcze musimy zdobyć środki na doposażenie w specjalistyczny sprzęt i koszty utrzymania, ale wierzymy, że nam się to uda i będziemy dalej, tak, jak dotychczas, wspierać osoby w kryzysie bezdomności, świadcząc dla nich profesjonalne usługi medyczne.