Pomiń menu

Potrzebują – pomagamy

Potrzebują – pomagamy

W tym tygodniu wznawiamy działania profilaktyczne (pomiar temperatury i akcja informacyjna) wśród imigrantów romskich pochodzenia rumuńskiego. Będziemy tą akcję prowadzić do końca roku.

Ani na chwilę nie musieliśmy przerywać działań prowadzonych na rzecz osób w kryzysie bezdomności ani osób mieszkańców koczowiska. Pewnie dlatego, że poświęciliśmy dużo czasu, środków i wysiłku, by przygotować się na tegoroczną jesień. I to nam się udało! Liczymy, że wiosną doprowadzimy działania do końca i z sukcesem, czyli bez stwierdzonych zachorowań na Covid-19 wśród mieszkańców koczowiska.

Dla różnych grup

Już realizujemy wsparcie medyczne dla ośrodków wsparcia osób w kryzysie bezdomności i uzależnienia. Jesteśmy też w trakcie wdrażania programu Interwencji Kryzysowej, w ramach którego uruchamiamy wsparcie psychologiczne m.in. dla kobiet doświadczających przemocy domowej oraz osób chorych na Covid-19.

W bezpośrednim kontakcie

Przybywa nam wyzwań, nasze ambulanse są coraz częściej w akcji i wiemy już, że będziemy też prowadzić działania w bezpośrednim kontakcie z osobami z potwierdzonym Covidem. Czy się boimy? Tak, jak każdy świadomy i odpowiedzialny człowiek. Ale wiemy, że nasza pomoc jest bardzo potrzebna, więc tak długo, jak będziemy w stanie pomagać, będziemy to robić!

Trzymajcie za nas kciuki, ślijcie ciepłe myśli osobom w potrzebie. To, czego nam wszystkim teraz potrzeba, to wzajemnej życzliwości i otwarcia na potrzeby innych.