Pomiń menu

Po Nitce do Kłębka

Promujący nasze miasto

Czym dziś zajmują się koła gospodyń? Jaki mają pomysł na siebie i lokalną społeczność? Właśnie ruszyliśmy z projektem cyklu dyskusyjno-rękodzielniczego (online) z udziałem przedstawicieli lokalnej władzy.

Cykl właściwie rozpoczął się w lutym spotkaniem online z wiceburmistrzem Michałem Hebdą i radną – Małgorzatą Juszczyk. Rozmawialiśmy o problemach kobiet w naszej gminie, a z radną o edukacji online, roli wolontariatu w życiu młodzieży oraz o ciekawych akcjach społecznych w naszym mieście. Na obydwu spotkaniach odbyły się warsztaty rękodzielnicze. I to była rozgrzewka!

Co w kulisach?

Wkrótce planujemy pokazać mieszkańcom, jak funkcjonuje gmina, władzę od kulis przy… robótkach ręcznych. Podejmiemy trudne i ważne problemy społeczne. Pokażemy piękno regionalnych dóbr kultury. Bo miasto to my! To nasze hasło. Miasto to my wszyscy.

Nić porozumienia

W cyklu „Po Nitce do Kłębka” poszukamy nici porozumienia z władzą na płaszczyźnie społecznej (poza przepisowymi pismami). Nasza akcja odbędzie się (odbywa się) w Laboratorium Aktywności Społecznej Open Space w Niepołomicach. Jest to również jedno z zadań w naszej akcji – promować miejsce spotkań dane mieszkańcom i pokazywać możliwości tej przestrzeni w perspektywie wykorzystywania jej do akcji społecznych!

Gośka Klima (Niepołomickie Koło Gospodyń Miejskich)