Pomiń menu

Wolontariat WPN rusza do akcji

Wolontariat WPN rusza do akcji

Wolontariat na terenie lasów, parków, łąk? To nowa grupa aktywistów w Masz Głos, która dba o czystość naturalnych terenów, infrastrukturę turystyczną, dziedzictwo przeszłości. Co dokładniej robi na obszarach Wielkopolskiego Parku Narodowego?

Wolontariat WPN niedawno obchodził rocznicę swego powstania. W ciągu tego niełatwego z powodu pandemii okresu zrobiliśmy bardzo dużo, przede wszystkim przeprowadziliśmy liczne akcje sprzątania na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz na terenach leżących na granicy Parku i sąsiadujących gmin. Staliśmy się zgranym, aktywnym zespołem, który chce zrobić dla środowiska i dla mieszkańców gmin leżących w otulinie WPN więcej. Stąd chęć innych działań i pomysł, by dołączyć do akcji Masz Głos. Cieszymy się bardzo, że zostaliśmy włączeni do grona różnorodnych organizacji biorących udział w tym przedsięwzięciu!

Co dalej u nas?

Wykonujemy nasze podstawowe zadania, a także dyskutujemy nad planami działań, jakie chcemy podjąć  w ramach akcji Masz Głos. Sytuacja wymaga, by część spotkań odbywała się online. Dajemy radę! Zapraszamy na nasze strony internetowe: blog, Facebook, Instagram, YouTube.